- MERHABA…
Flaş Kocaeli

MERHABA…

08 Ocak 2015 tarihli yazısı

Öncelikle izin verirseniz kendimi biraz olsun size tanıtmak istiyorum.
Ben, 1966 Gölcük doğumlu ve Orman Bakanlığına bağlı bir kamu kurumundan emekli olan belki de dünyanın en şanslı annelerinden biriyim. Çünkü Yüce Mevla’m bana bu dünyada dünyanın en güzel armağanı olan, dünya tatlısı otizmli bir melek hediye etti. Evet, ben Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı ama en önemlisi bir özel çocuk annesiyim. Sizlere naçizane bugünden itibaren hafta da bir olmak kaydıyla gücüm yettiğince, dilim döndüğünce, Otizmi, Otizmli bireylerle yaşamanın nasıl olduğunu, yaşadığımız sıkıntıları, paylaştığımız güzellikleri, biz ailelere kattığı değerleri, toplumda otizmin nasıl tanındığını, derneğimizi, amaçlarımızı ve beklentilerimizi anlatmaya çalışacağım. Sürç-i lisan edersem lütfen beni affedin.
1996 doğumlu olan oğlumun 1999 yılında ve ne kadar tesadüftür ki evlilik yıldönümümüzde OTİZM’li olduğunu öğrendik. Ne olduğunu çok anlamamıştık açıkçası…
Doktorumuzun dediği gibi, artık ömür boyu mücadele edeceğimiz, sabırın ve sevginin çok önemli olduğu, ve kesinlikle anne ve babanın ancak birlikte mücadele vermesiyle daha güzel sonuçların alınabileceği bir yaşamımız olacaktı
Tabii bunu her anne ve baba gibi kabul etmemiz biraz zor oldu…
Ama araştırdığımızda otizmde erken tanının ve yoğunlaştırılmış eğitimin çok önemli olduğunu öğrendik. Onun içinde biran önce kabullenip, maalesef nedeni henüz tam olarak bilinmeyen ve maalesef daha kesin bir tedavisinin de olmadığı koskocaman soru işareti olan OTİZM’le mücadelemize başladık.
Araştırdıkça Kocaeli’de aslında bu dertten muzdarip bir çok aile olduğunu anladık ve bir şekilde bir araya gelip öncelikle bir oluşum teşkil etmeliye karar verdik. 2009 yılında ailelere ulaşarak toplanmaya karar verdik ve bunu basın mensubu arkadaşlarımızla paylaşmak istediğimizde işte o zaman bize inanarak yanımızda olan Sayın Bülent Ekinci oldu. Ve o günden bugüne OTİZM’e duyarlılık göstererek ve farkındayım diyerek her zaman yanımızdadır. Kendisine sevgiyle çıktığımız bu yolda yanımızda olduğu içinde teşekkür ediyorum. Bana da hafta da bir bu köşe de yaşadıklarınızı yazar mısınız dediğinde açıkçası çok onurlandım ve artık bundan sonra özel bireylerle yaşamanın zorluklarını, güzelliklerini sizlerle paylaşacağım.
SEVGİNİN HER ENGELİ AŞTIĞINI UNUTMAYIP, GELİN GÖNÜLLERDEKİ ENGELLERİ BİRLİKTE KALDIRALIM… SEVGİ VE SAYGILARIMLA…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

emel yildiz - 09 Ocak 2015 12:54
Gonlu guzel , yuregi guzel , guzel insan kalemine yuregine saglik..Hayirli olsun
ufuk sağol - 09 Ocak 2015 02:08
Otizmli bireyler ve aileleri için varlığınız büyük bir şans .Meleklerimize olan sevginizin , desteğinizin ve en önemlisi de yaşama sevinciniz paylaşimlarinizla tüm topluma yayılması dileğiyle.
Turhan & Feride ATAK - 09 Ocak 2015 00:04
Kocaeli Otizm derneği ile ilk tanışmamızdan bugüne kadar geçen süreçte , kendilerinin de adlandırdığı gibi (Meleklerle) yani Otizmli gençler ve aileleriyle birlikte geçirdiğimiz süreçlerde onları yakından tanıma imkanı bulduk ... ve eşimle birlikte bu ailenin gönüllü bir ferdi olmaya karar verdik. Gençlerin kendi dünyalarında yaşadıkları zorlukları aşmaları konusunda ailelerin (Özellikle Annelerin) sergilediği sabır ve gayretin kelimelerle ifade edilmesi çok zor . KOÇ DER çatısı altında güzel bir aile olmuşlar sabır, ilgi ve sevgiyi gerektiği gibi kullanmanın ne demek olduğunu anlatıyor gibiler...Gerçekleriyle ilgi Farkındalık yaratmak adına bir çok sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla birlikte çalışmalar içindeler işin en güzel tarafı da şu ki kendilerine katkı sunan her kişi ve her yapıyı aileden kabul edip aynı yakınlıkta duruyorlar..Yani burada taraftar yok ..biz varız gibi.... Bu gençlerin aileleri dışında ilgi ve sevgiyi paylaşabileceği gönüllülere ihtiyacı var..
emine cebeci - 08 Ocak 2015 23:12
yüreğine ve kalemine sağlık evet çok özel annelerdensin ama bizim için kat kat özelsin köşe yazılarını her hafta yazmalısınki otizmmi herkes daha iyi farkındalık oluştursun sen mükemmelsinrn
Yonca - 08 Ocak 2015 22:20
:( etkilendim

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99