Flaş Kocaeli

365 GÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

08 Mart 2016 tarihli yazısı

Bugün 8 MART dünya kadınlar günü. Ben bugüne karşıyım,çünkü kadınlar tek bir gün sığdırılmamalı,sığdırılamaz her zaman hatırlanmalı. Dünya kadınlar günü tüm dünyada kadına verilen değeri daha iyi anlamak adına kutlanmakta. Peki neden sadece bir gün hatırlamak adına kutlanmakta . şüphesiz ki dünya’nın var oluşundan bu yana kadınlar her gelişmede önemli bir katkısı vardır. Hiç merak ettiniz mi kadınlar günü varda erkekler günü neden yok çünkü kadınlar hatırlanmıyor ve bir güne sığdırılmaya çalışılıyor. Kadınlar eşitlik,özgürlükçü,cinsiyet ayrımı olmaksızın sadece 8 martta bir yaşam koşulları istemiyorlar her zaman var olmalılar . Ayrıca kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazlarıdır. Kadınların hakkını ödemek mümkün değildir.
Annelerimiz,kardeşlerimiz hayatımızın yarısı hatta ne yarısı ya daha fazlası değerimizi ifade eder. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıkları hissedilmeli çünkü bizi biz yapan değerli kadınlardır. Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil her zaman her gözün nuru,hayatın can damarıdırıdırç . Kadınlar en büyük dertlerin dertlisi,en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Kadınlar doğası gereği zayıftır; ama ayrıca en çok o dayanır. Kadınlar bir günde değil her gün her saniye değerli kılınmalıdır. Kadınlarımız çiçektir,narindir çok özeldir, Kadınlarımız cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almıştır.Müminler için en güzel örnek sevgili peygamberimizdir. O hanımlara,karşı daima iyimser ve kibardı.
Şuna kani olmak lazımdır ki dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir unutmayın unutturmayın hatırlayın hatırlattırın..

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99