- TÜKETTİ BİZİ TÜKETİM ZİHNİYETİ
Flaş Kocaeli

TÜKETTİ BİZİ TÜKETİM ZİHNİYETİ

18 Ocak 2016 tarihli yazısı

Çağımız tam anlamıyla tüketim çağı. Gereksiz , faydasız harcama ve israf çağıdır. Çoğu zaman sahip olduklarımız yeterli gelmiyor , yeme,içme,barınma,sağlık,giyinme ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılayabilsek bile yeni arayışlar içine giriyoruz. Aşırı yemek yiyoruz, çok alışveriş yapıyoruz. Her şeyin daha fazlasını istiyoruz. İçinde bulunduğumuz çağda tüketim çılgınlığı, üretimin inanılmaz boyutlara ulaşması ve binlerce yeni ürünün piyasaya sürülmesi ile kendini göstermektedir. Başkalarının yaşam tarzlarına imrenip onların sahip olduklarını istiyoruz. Sahip olduklarımızı değilde sahip olamadıklarımızı her zaman ön planda tutuyoruz. Kimi insanlarda tüketim hastalık haline gelmiştir.
Harcamak, sarf etmek , tüketmek artık bağımlılık oluşturmuş. Siz hiç açlıktan ölen insan gördünüz mü? Dili, damağı ,ağzı kurumuş ,acından ölen insan? Bu deyim burada gerçekliğini yitiriyor maalesef. 21.yüzyıl’da idrak ettiğimiz çağımızda hala açlıktan ölen insanlarımız var. Zengin her geçen gün zenginleşirken,fakir daha da fakirleşiyor. Bizler rabbimin bize verdiği o nimetlere burun kıvırırken Afrikadaki insanlar bir parça ekmek için dua ediyorlar. Bu doyumsuzluk nereye kadar, ne zamana kadar böyle devam edecek.
İnsanları, insanlığı da tükettik.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

arkadaşş - 10 Şubat 2016 20:06
bireysel bilinçlenmeyle çözülcek bi konu deil işte bu. toplumsal hatta millet olarak bilinçlenmemiz lazım. ne yazık ki biz su taşıyan birer karıncayız.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99