Flaş Kocaeli

Yeni Yıl Yeni Umutlar…

30 Aralık 2015 tarihli yazısı

Acısıyla tatlısıyla koskoca bir yıl daha geride kalıyor. Kimi zaman güldük, kimi zaman ağladık derken 2015 yılının son günleri geldi kapıya dayandı. Şöyle bir dönüp bakınca geriye geçen günlere elbette hepimizin keş keleri de vardır iyi kileri de vardır. 

Zaten hayat başlı başına bir sınavdan ibaret değilidir. Elime kâğıt kalemi alıp 2015 yılının değerlendirmesini kendimce yaptım da. Sahi ne çok şeyi sığdırmışım 2015 yılına. Okudukça kahkaha attığımda oldu kendime kızdığımda oldu. Ama dedim ya acısıyla tatlısıyla geldi geçti bir yıl daha.

Şimdi önümüzde yeni bir yıl yeni sayfa var. Umut dolu heyecan dolu yeni bir yıl var. 2015 yılında olan her şeyi geçen yılda bırakın ve önünüzdeki yeni yılın içine geride bıraktığınız canınızı yakan hiçbir şeyi götürmeyiniz. Zaten geçen yılda yeterince omuzlarınıza yük ettiniz acıları mutsuzlukları. O yükten kurtulmanın tam zamanıdır.

Düşünsenize yepyeni bembeyaz bir yıl var önünüzde. Adı üstünde yeni yıl her şeyiyle yeni bir yıl. Hedefler amaçlar belirleyin sizi mutsuz eden her şeyi silin hayatınızdan. Bırakın onlar geride kalsın. Siz mutluluklara adım atın bunu fazlasıyla hak ediyorsunuz. Umutlarınıza hedeflerinize koşun. Sevin sevilin gülün nede olsa yeni bir sayfa açtınız. Her şeyi berrak yaşayın tıpkı yeni doğmuş bir bebeğin berraklığı gibi yaşayın. İmkânsızları silin aklınızdan. Zamanınızın değerini bilin çünkü geçen gün ömürdendir. Bakın her yer şuan bembeyaz. Tıpkı bir gelin edasıyla toprağın üzerine usulca kar yağıyor. Doğa bile yeni yılı bembeyaz karşılıyor. Siz neden karşılamayasınız ki?

Değerli okurlarım;
Yaklaşık 3 aydır sizlere elimden geldiğince kalemim yettiğince toplumda henüz aşılmayan bazı konuları anlatmaya çalıştım. Bana gösterdiğiniz ilgiden dolayı yazmaya olan aşkım daha da arttı. Hepinize çok teşekkür ediyorum yoğun ilgi ve alakanızdan dolayı. Keş kelerin olmadığı hedeflerinizin gerçek olduğu mutlu huzurlu bir yıl geçirmenizi temenni eder saygılarımı sunuyorum. Yazımın ulaştığı herkese her kesime şimdiden mutlu yıllar diliyorum.

Hayatınızı yeni yılda mantık ve yürek fırçanızla en güzel mutluluklarla yaşamanız dileklerimle haftaya görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Engin - 31 Aralık 2015 11:46
Mutlu yıllar Gönül Hanım.Sizinle nasıl iletişime geçebilirim sormak istediğim bazı şeyler var engin bilgilerinize ihtiyacım var.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99