- Canım oğlum..
Flaş Kocaeli

Canım oğlum..

30 Kasım 2015 tarihli yazısı

Seni içimde hissettiğim ilk günden beridir gün ışığımsın umudumsun dünüm bugünüm yarınımsın. İnsan hiç görmediği bir şeye umut bağlar mı? Ben bağladım işte. Hayaldin bana yüzünü görünceye kadar. Rüyalarımın en güzel yanı oldun doğuncaya kadar. Bir gece ani bir sancı ile bendeki misafirliğin sona erdi ve artık dünyaya gelme zamanın gelmişti. Sancılar içinde doğup, gözlerini dünyaya açtığında güneş gibi doğdun hayatıma.
Her şeyi kelimelere sığdıran ben seni sığdıramıyorum kelimelere. İlk güldüğün anı hatırladım da yine doldu gözlerim. Sana olan sevgimi anlatmaya ne kelimeler yeter ne kalemler yazar. İnsan sevdiği bir şeyi anlatırken zaten kelimeler tükenir yürek konuşur. Sen benim bu fani dünyada ki cennetimsin.
Yıllar ne de çabuk geçti. Şimdi sen kocaman yağız bir delikanlı oldun. Hayat denilen bu girdap da her günün güzelliklerle geçmeyecek elbette ki. Önüne engeller çıkacak. Gül bahçesinde gül toplarken dikenleri de eline batacak. Ben bir gölge gibi hep yanında olacağım.
Canım oğlum; seni bana veren Allaha binlerce kez şükürler olsun…

ÇÜNKÜ SEN YAVRUNU KARŞILIKSIZ SEVERSİN…
Dünyanın karşılıksız eşi benzeri olmayan tek sevgisi annenin evladına verdiği sevgidir. Küçük bir can anne karnında hayat bulan ve doğumla başlayıp ölüme kadar süren karşılıksız bir sevgi. Yüce Allahtan bizlere verilen en güzel hediye. Vazgeçilmez ve neredeyse paylaşılmaz bir tutku, bağımlılık.
Yavruna ait her şey kutsal bir hediye gibidir sana. Aşk sevgi bağlılık adı her ne olursa olsun sonsuz bir sevgi ile kuşatırsın yavrunun dört bir yanını. Ağlamasına dayanamazsın gözyaşı olup sen akarsın yavrunun gözlerinden. Her attığın adımda yavrunu düşünürsün. Artık tek değilsindir güldüğünde de ağladığında da yavrun gelir hep aklına. Hayat sinemasının aktörüyken yavrunla yönetmenliğe terfi edersin. Bakmaya doyamasın. Herkesten her şeyden vazgeçersinde yavrundan asla vazgeçemesin. Tüm dertlere sevinçlere onunla adım atarsın. Geleceğe dair umudun olur ışığın olur. Adını bile duyduğunda gözlerin dolar yüreğin sızlar. Hayatının merkezinde hep yavrun vardır. Dünyayı karşına alırsın yavrunun bir damla gözyaşı için. Siper olursun kalkan olursun.
Günler haftalar aylar yıllar geçer ve artık kendi ayakları üzerinde duran kocaman bir adam olur. Bunu bile kabullenemezsin çünkü yavrun halen senin küçük bebeğindir. Hayat telaşı iş yoğunlu derken seni arayıp sormaz olduğunda bile sitem edemezsin. Gözlerin yollarda ellerin telefondadır. Kendi kanatları ile uçmayı öğrendiğinde anlarsın ayrılığın acısını.
Bir gün elin ayağın tutmaz olurda seni bir huzur evine bıraktığında bile hayıflanmazsın. Kızmazsın küsmezsin sitem etmezsin.
ÇÜNKÜ SEN YAVRUNU KARŞILIKSIZ SEVERSİN…
Haftaya görüşmek üzere sevgiyle kalmanız dileklerimle hoş çakalın değerli okurlarım…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99