- Merhaba,
Flaş Kocaeli

Merhaba,

15 Haziran 2015 tarihli yazısı

Bu ilk defa bir araya gelişimiz o yüzden yukarıdaki merhaba, samimi bir merhabadır.

İletişimde kelimeler içeriği verirken maalesef duyguları aktarma konusunda yetersizlerdir. Bu sebeple ek bir açıklama yapmakta fayda görüyorum. Zaman ilerledikçe birbirimizi daha iyi tanıyacağımıza inanıyorum. Tanıdıkça tonlama olmadan da duygularımı aktarabilmeyi hedefliyorum.

Bu gereksiz girişten sonra ben kimim ve neler yazacağım gibi şeylerden bahsetsem fena olmaz sanki. Ben; anlamsız bir eğitim sistemi süzgecinden geçirilip doktor olarak piyasaya sürülmüş uzun soluklu bir insan projesiyim. Babam çok memur bir insan olduğu için güzide ülkemizin birçok köşesinde yaşamış, okumuş, gezmiş tozmuş bulunmaktayım. “Çok gezen mi bilir çok okuyan mı?” sorusuna bağlamayacağım ama beni ben yapan en büyük iki etmen çok okumam (!) ve çok gezmem. Sonuçsa “hiçbir şey bilmediğimdir.” diyerek Sokrates’e bağladım iyi mi?

Neler yazacağım hususuna gelince inan ben de bilmiyorum. Ama belli konular üzerine kısıtlanıp kalmayacağım. Yazacağım köşemin adını bu sebeple serbest atış olarak belirledim. Yıllar önce bir köşe yazarsam adı bu olur diye hayal etmiştim, oldu. Bazen gündem bazen spor bazen gezi yazıları bazen işçi sağlığı ve güvenliği bazen insan manzaraları bazen kültür sanat bazen hayvan sevgisi bazen kadınlar diye uzatabilirim listeyi ama uzatarak daha ilk günden seni kaybetmek istemem değerli okur.

Burada biz bize olacağız, fazla kalabalık olmayacağız, samimi bir ortam olacak, kendi kurallarımızı kendimiz koyacağız (misal burada kızlar erkeklere teklif edecek) ama fazla laubali olmanın da alemi yok. “El şakalarını sevmem indir o eli” gibi bir ortam olacak. Sonuç olarak birbirimizi anladığımızı düşünüyorum. Bana her konuda olmasa da genel insanlık kuralları çerçevesinde istediğin konularda yazabilirsin. Vakit buldukça cevaplarım ama lütfen “penfriend’e” bağlamayalım.

Bu bir tanışma yazısı, bir nevi ilk defa misafir olarak geliyorum hayatına, o yüzden misafirlik dediğin kısa olur ama genel olarak bu kadar kısa yazmam bilesin. Bunu saymam dediğini duyar gibiyim. E o zaman haftada bir yeni bir yazı ile burada buluşmak dileği ile ok kib bye!

Alternatif son: ok kib aeo!

Not: Birçok imla hatası, anlatım bozukluğu gibi şeyler yapacağım şimdiden hepsi için özür diliyorum. Bir daha dilemem ona göre. Böyle şeylerle birbirimizi üzmeyelim ne olur? Yani sorun sen de değil bende…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Çağdaş - 15 Haziran 2015 16:53
Merakla devamını bekliyoruz
Temiz Su - 15 Haziran 2015 13:36
Hoş geldin

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99