Cüneyt Karaman - Ertuğrul Sağlam Kendini Transfer Etmeli
Flaş Kocaeli
Cüneyt Karaman
ckaraman2000@yahoo.com
Cüneyt Karaman

Ertuğrul Sağlam Kendini Transfer Etmeli

03 Eylül 2023 tarihli yazısı

Son zamanların yükselen trendi birçok bölgede oynayabilen joker oyuncular transfer etmek. Sahanın heryerinde kullanabileceğiniz vasatın üstünde performans verecek futbolcular teknik direktörlerin elini çok rahatlatıyorlar bu yüzden vasat perfonmansla bile talep görüyorlar. 

 

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam da yıllarca Beşiktaş’taki forvet performansı ile adından söz ettirmişken Beşiktaş’taki son dönemlerinde stoper, sağ bek ve orta sahadaki oyunu ile uzun süre gündemde kalmıştı. Ertuğrul Sağlam gerek oyun kalitesi gerek futbol bilgisi gerekse beyefendi kişiliği ile  her Türk futbolcusu için rol model olmuş bir futbolcu ve teknik adamdır. Tenik direktör olarak da Bursa Spor şampiyonluğu ile de Türk futbolu adına birçok tabuyu yıkmıştır. 

 

Geçmişin güzel anlarından günümüze döndüğümüzde Kocaelispor teknik direktörü olarak son dört haftada alınan sonuçlar ve sergilenen oyun gösteriyor ki Ertuğrul Sağlam’ın bir iki bölgeye Ertuğrul Sağlam transfer etmesi lazım.

 

Normal şartlarda Ertuğrul Sağlamın takımı maçı asla bırakmaz son düdüğe kadar mücadele eder, rakiplerine saygılı ama bir o kadarda  hırslı, kendi imkan ve kapasitesinin farkında rakibinin açıklarını iyi kullanan her zaman mütevazi olması gerekirken ; gelinen durumda oynanan dört haftada oyun kurgusu oturmamış, eksik veya fazla  oynarken oyunda hakimiyet sorunları yaşayan en önemlisi Ertuğrul Sağlamı’n takımına yakışmayacak sorumsuzlukta rakip oyuncuyu ısırmaya yeltenecek futbolcular ile bu lige devam edecek olmak çok düşündürücü. Ama hiçbr zaman Ertuğrul Sağlamın takımında karamsarlığa yer yoktur. Şampiyon hoca şampiyon kadro önemli. 

 

9 Numaralı formasıyla Ertuğrul Sağlam çıkıyor. 2 numaralı forması ile Ertuğrul Sağlam giriyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99