Cüneyt Karaman - KARA MURAT BENİM SAYGIYLARIMLA…
Flaş Kocaeli
Cüneyt Karaman
ckaraman2000@yahoo.com
Cüneyt Karaman

KARA MURAT BENİM SAYGIYLARIMLA…

07 Ağustos 2022 tarihli yazısı

Bir ömrün değerini belirleyen süresi değil, geride bıraktığı eserler ve insanlar üzerinde bıraktığı etkidir. 
Her yaştan insana temas edebilmek büyük emek, özveri ve yetenek ister. Hem kişiliği hemde hayata karşı duruşuyla toplumun hafızasında yer etmiş çok değerli bir ustayı Fahrettin Cüreklibatır’ı namı diğer büyük usta Cüneyt Arkın’ı kaybettik. 
 
Türk sinemasında hayat verdiği karakterler de onun gerçek hayata bakışı gibi; yeri geldiğinde bozuk düzene karşı duran, haksızlık karşısında susmayan, Türk örf ve adetlerine bağlı, toplumda kadının yerini gözeten, ezilmişlerin sesi, gururlu, babacan, vatan ve millet sevgisi ile yoğrulmuş karakterlerdi.
 
Sinemamızda hayat verdiği tarihi karakterler ile vatan millet sevgisini tarih bilincini, halkın içinden  gelen karakterler ile doğruluğu, dürüstlüğü, adaleti, gururu, zamane koşullarında canlandırdığı süper kahraman ve bilim kurgu karakterleri ile Türkün gücünü herkese göstermiştir.
 
En ilginç durum da Cüneyt Arkın genelde kötü karakter canlandırmamıştır, kötü bir karakter canlandırdığında da ilkelerinden ve duruşundan taviz vermeyen kişi olmuştur. 
 
Onun için eğer Hollywood da olsa dünyaca ünlü bir sanatçı olabileceği çok söylenirdi. Yerli Chuck Norris (zamanın Hollywood yıldızı )bile denirdi.
 
Türk halkı üzerinde öyle bir etki bırakmıştır ki bir dönemin anne babaları hayranlıklarından onun adını çocuklarına vermiştir. Tıpkı benim annem ve babam gibi ismimi ondan aldım. Belkide bu yüzden büyük hayranlığım ve yakınlığım.
 
Türk sineması çok büyük ustalar kaybetti hepsini saygıyla anıyorum lakin Cüneyt Arkın bir başkaydı benim için çocukluğumun süper kahramanı gitti. Öldü demek gelmiyor içimden.
 
Çocukluğumda Cüneyt Arkın olurdum ben. Anlayacağınız Kara Murat benim saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99