Cüneyt Karaman - iZMİT’E YAKIŞAN ANMA , KUTLAMALAR VE BAŞKAN HÜRRİYET
Flaş Kocaeli
Cüneyt Karaman
ckaraman2000@yahoo.com
Cüneyt Karaman

iZMİT’E YAKIŞAN ANMA , KUTLAMALAR VE BAŞKAN HÜRRİYET

26 Temmuz 2022 tarihli yazısı

Geçmişte aynı acı ve mutlulukları paylaşan; gelecekte de birlikte yaşama arzusu içinde olan, aynı kültürel değerlere sahip çıkan insanlar milletleri oluştururlar. Milli/dini bayramlar ve özel günler millet olduğumuzu hatırladığımız, geçmişimizle gurur duyup geleceğimize umutla baktığımız önemli anlardır.
Bayramlar ve özel günlerdeki kutlama ve anma etkinlikleri, gerek katılımcıların iştirak edip etmemesi ile gerekse düzenleniş şekilleriyle tartışılmaya başlandığı,milli birliğin oluşması beklenirken ayrışmalara neden olduğu bu günlerde 
 
İzmit Belediyesi, Sayın Fatma Kaplan Hürriyet önderliğinde ve yol arkadaşlarının emekleri ile milli şuurun oluşmasını sağlayan bu günlere yeni bir boyut  kazandırıyor.
 
Son dönemde yapılan kutlamalar ve anmalar  İzmit’e yakışır şekilde çoşku ve büyük katılımla icra edilmeye devam ediyor. Özellikle yıllardır Mülki Erkan için külfet gibi görünen kısıtlı katılımın olduğu kutlamalar ve anmalar artık dört gözle beklenen günler olmaya başladı.
 
Sadece günün anlam ve öneminin anlatıldığı etkinliklerle sınırlanan bu faaliyetlerler şimdi her yaştan İzmit’linin bütün hücreleriyle hissedebileceği etkinlikler olmaya başladı. Özellikle milli bayramlarla yeni tanışan yarının büyükleri çocuklarımız milli bilinç, Vatan ve Millet sevgisiyle büyüyor. Bu özel günler hafta boyunca her yaşa hitap eden birçok eğitici ve eğlenceli faaliyetler ve konserlerle anlamını ve önemini buluyor. 
 
Haziran ayında icra edilen İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşu milli bayram kutlamalarında olduğu gibi coşku ile çok önemli ve yoğun etkinliklerle kutlandı.
 
İzmit Belediyesi, hem yurtiçi hem de yurt dışında çok yoğun faaliyet proğramları ile ülkemizin gururu olan Solo Türk uçuş ekibini İzmit’in bu büyük gününe dahil ederek büyük bir iş başarmıştır.
 
İzmit’te yapılan faaliyetler yanında Sarısu Gençlik Kampı da  gençlere ve ilçenin bir çok meslek grubundan insana ev sahipliği  yapmaya devam ediyor. Gerek kültürel gerekse sportif faaliyetler ile katılımcıların eğlenerek hoş vakit geçirmesine yardımcı oluyor. 
 
İzmit Belediyesi bizde öyle bir beklenti oluşturdu ki 30 Ağustos Zafer Bayramının İzmit’teki kutlamalarını dört gözle bekliyoruz. Zafer Bayramını İzmit’in meydanlarında  çocuklarımızla çoşkuyla kutlamak dileğiyle…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

hasan okyan - 28 Temmuz 2022 12:57
maşallah reklamı iyi aldınız galiba sayın yazar , büyükşehirde birçok etkinlik yapıyor bilginiz olsun
Ümran - 28 Temmuz 2022 12:28
Güzel bir yazı olmuş Başkan Hürriyet e teşekkürü bor biliriz

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99