Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Şemsettin Saral

HER İŞE YARARLAR

16 Ağustos 2021 tarihli yazısı

Yurdumun toprak,deniz,hava sahası,tarihsel,kültürel,askeri,ekonomik,siyasi büyüklüğünden olsa gerek hergün dünya ve yurt genelinde gündeme gelir konuşulur tartışılır, bu tartışmalar televizyon kanallarında gündemi oluşturur.
 
Fakat bu tartışma programları televizyon kanallarının sadece her işe yarar kadrolu elemanları tarafından yapılmasıda tartışılacak bir konudur.
 
Bildiğiniz üzere son bir aydır yurdumuzda bir takım afadlar yaşanmakta , insanoğlu doğaya karşı adeta savaş açması neticesinde doğal afadlar felâkete dönüşmektedir.İşte bu noktada televizyon kanalları rutin programlarının dışına 
çıkar, yaşanan olaylar ile program oluştururlar.
 
İyibir tartışma programı izliyicisi olarak yorumları can kulağı ile dinler seyrederim.Yazımın başında yurdumun bazı özelliklerinden bahsettim,televizyon kanallarının her işe yarar kadrolu elemanları bazı konularda yeterli kanıya sahip olabilirler.
 
Ne yazık ki hiçbir televizyon kanalı enazın dan(sel ve orman yangını) oluşan gündem hakkında işin uzmanı bu işlerde dirsek çürütmüş ,yıllarını bu adamış ,gecesini gündüzüne katmış ,eğitimini almış insanımızla  program yapmadılar yapmıyorlarda.Nasıl olsa her işe yara kadrolu elemanlar var.
 
Dedim ya son bir aydır yurdumuz afadlar la ve felâketler boğuşuyor önce sel sonra orman yangınları ve tekrar sel.(İNŞAALLAH) son olur.en son yaşadığımız Karadeniz bölgesindeki sel felâketi televizyon kanallarının ve bizlerin bir numaralı gündemi öylede olmalı.yaşanan felâketi sosyal  medyadan, televizyonlardan takip ediyor izliyorum ve bekliyorum yaşanan bu felaketlerin neden kaynaklandığını bizlere bilimsel anlamda anlatacak televizyon ekranlara  çıkacak bir uzmanı.Uzmanından aldıklarımızı uygulayalım ve birdaha böyle felâketler yaşanmasın.
 
Geçiyorum televizyon karşısına kimleri göreyim! hiçbir eğitim görmemiş bu türden olaylarla mücadele etmemiş hatta televizyon ekranlarında birçok konuyu herşeyi bilen GOOGLE amcasından okuyup biz ekran karşısındakilere bilmişlik taslayan herşeyi çok bilen her işe yarar elemanlar işbaşında.
 
Yahu insan utanır arkadaş derki bu konu  benim uzmanlık alanım değil tavsiye edersin bu konu şu kişinin uzmanlık alanı.Ama onuda yapmazsınız siz her işe yararsınız.Eğer siz uzmanlık alanı olmadığınız konularda programa çıkmazsanız program yapımcısı uzmanını çıkarır insanımız doğru bilgilendirilir.Korkarım siz her işe yararlar yakında  beyin ameliyatıda yaparsınız.
 
Her işe yarar uzmanlar cahilliğime verin Papua yeni gine hangi kıta da papua yeni gine, başkenti hakkında yazı yazacamda.
 
 Sel ve orman yangınlarında hayatını kaybedenlerimize ALLAH  RAHMET eylesin.yaralılarımıza acil şifalar diliyorum
 
                                                 Saygılarımla

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99