DİDEM ÖZİRİ - Baraj 170 e Çekilse Ne Yazar ,Yazık Ettiniz Gençlere!
Flaş Kocaeli
DİDEM ÖZİRİ
flaskocaeli@gmail.com
DİDEM ÖZİRİ

Baraj 170 e Çekilse Ne Yazar ,Yazık Ettiniz Gençlere!

14 Ağustos 2021 tarihli yazısı

2,5 Milyon genç hayatlarını belirlemek için, geleceklerini belirlemek için 1 sene ders çalışarak üniversite sınavına hazırlanarak dünyadan koptular. 
 
Ve beklenen ay Haziran  geldi bu gençler pandemiden dolayı zaten şanssız bir nesil şanssız bir döneme denk geldiler, okullar kapalı, dershaneler kapalı, hemen hemen Herkesin bir yakını covid19 geçirmiş veya yakalanmış bende yakalanırmıyım korkusuyla zar zor bu sınava hazırladılar. 
 
Milli eğitim okulları bir açtı Bir kapattı Bir açtı Bir kapattı herkesin düzeni psikolojisi alt üst  oldu. 
 
Sınav günü geldiğinde herkes ben dahil, Milli Eğitim'in bu zorlukları yaşamış gençlere biraz daha ılımlı, biraz daha toleranslı, biraz daha hafif soruları soracağını inanmıştım. Ama yine olmadı tarihte ilk defa 1 milyon genç barajı geçemedi, bu eğitim tarihinde bir ilkti.
 
Fakat Milli Eğitim gene yanıltmadı, sınav günü okullardan çıkan çocuklar hüngür hüngür alıyorlardı, matematikte dehşet zor sorular, edebiyatta, Türkçede, tarihte, coğrafyada uzun uzun paragraflar zaten bunları okuyunca ya kadar zaman doluyor yetişyiremedik diyorlardı. 
 
Bizde zamanında okuduk neyin ne kadar zor olacağını biliyoruz, ne oldu o kadar zor sordunuz da? 
Pandemi döneminde biraz daha hafif sorular sorsaydınız, bakın çok kolay demiyorum biraz daha hafif sorsaydınız bir kaybınız mı olurdu. 
 
Heee okumamış cahil kesim istiyorsanız o ayrı, Dünyadaki eğitim seviyesi sıralamasında yukarılara çıkmak istemiyorsanız o ayrı, Milli Eğitim'in yaptığı hataları ses çıkarmayacak gençlik istiyorsanız o ayrı, ensesine vurup ağzından lokmasını alacağınız gençler istiyorsanız o ayrı, ama Yazık ettiniz bu gençlere pandemi döneminden öncesini de, düzgün bir şekilde gidemiyordunuz, doğru tutarlı bir yanınız yok Milli Eğitim. 
 
Bugün pandemide en çok etkilenen Sağlık Bakanlığı oldu ama hiçbir şey aksamadı, her şey tıkır tıkır çalıştı, neredeyse dünyada en etkili pandemi ile mücadele eden devlet olduk, bu başarıyı Milli Eğitim'de Sağlardı, ama dediğim gibi istemedi, bunca gencin vebali yakınınızda bunca gencin hakkını yediniz YAZIK! 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99