Flaş Kocaeli
Rıza Güven Usta
rizaguvenusta@gmail.com
Rıza Güven Usta

NEFRET ETMEYENLER SEVİLMİYOR

11 Nisan 2021 tarihli yazısı

Ülkem o hale geldiki nefret etmeyenler sevilmiyor…

 

Ülkemizde ayrıştırma, ötekileşme hat safhaya geldi. Artık öyleki karşı tarafı ötekileştirmekte hızını alamayanlar, kendi bulunduğu bölge içinde ötekileştirmeyi körüklüyorlar.Yıllardır bu ülkede ötekileştirme ekip, alevlerini körükleyen iktidar mensupları üzerinde “kronik romatizmalötekileştirme” hastalıkları olarak yerleşti.

 

Öyleki kendi içlerinde kendilerini “Ak partililer ve AKP’liler” diye ayırıyorlar.Ben senden daha iyi “Erdoğancıyım” diyerek, beşere tapar hallerinde yarışıyorlar.

 

Yıllardır bu ülkede fitne ve nefret ekenlere, ötekileştirme bumerang gibi döndü. Kendi rüzgârlarından öyle dayak yiyorlar ki, dayaktanşaşırmış düşünemez haldeler.

 

Hani bir söz vardır ya; "Allah'ın sopası yokki… "

İktidar mensupları bir zamanlar bir türkü tutturmuşlardı. "Kurtulun şu Erdoğan nefretinden " diye ..Söz doğruda hiç düşünmediler ki biz bu nefreti nasıl oluşturduk? Nerede hata yaptık?Sürekli karşı cenahları suçlamaya devam ettiler. Diğer cenah ise, bu ülkeyi kurar iken kurdukları, -kendinden olmayanı hakir görme, türbanlıyı sadece hizmetçi görme, sakallıyı itme- hastalığından, dayak yiye yiye, ders çıkarmaya çalışır gözükürken, içten içe pazarlık halinde. “Hele bir iktidara gelelim de… bakacağız o işlere” der gibi.

Muhalefet mensuplarınıda azıcık eleştirdinmi onlarda seni tefe koyup, iktidar yanlısı olmak ile eleştiriyor.Aşağıda bıyık, yukarda sakal, doğruyu konuşmaktan korkar olduk. İlla taraf tutmamız beklenirken, kenarda sığıntı kaldım.Başlıkta da dediğimiz gibi,

 

Nefret etmeyenler sevilmiyor.

Seninle beraber olmam yetmiyor, senin nefret ettiğinden de, nefret etmeliyim ki sen benle dost olasın.Oysaki bu topraklarda yetişenlere, nefes vermiş ne güzel deyişlerimiz var bizim;

Gelin tanış olalım.. İşi kolay kılalım..

Sevelim sevilelim.. Dünyaya kimse kalmaz.

                                                                              Yunus Emre

Bir olalım, iri olalım, diri olalım.

Hacı Bektaşı Veli

Dünya insanlığının o kadar sorunları var..Dünyadaki tüm mazlumlar bizi bekliyor. Bu ülkeden umudu olan, dünyada bu kadar çok mazlum varken. Bizim kendi aramızda kavga etmeye hakkımız varmı ?

 

Nefret Cephesimi

Memleket Meselesimi ?

Dünya kızıl elmayı beklerken uğraştığımız işlere bak.

 

Rıza Güven Usta

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99