Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Şemsettin Saral

UZUN LAFIN KISASI

17 Şubat 2021 tarihli yazısı

2018 yılının son ayları…

Önümüzdeki yılın Mart ayında, yerel seçimler var. Partiler Belediye Başkan adaylarını belirlemeye çalışıyor. Bazı il ve ilçelerde adaylar belirlenmiş, bazı il ve ilçelerde adaylar merkez ataması ile belirlenmeye çalışılıyor. Bu durum İzmit için de geçerli. Bunun belirlenmesi için, CHP sürekli parti içerisinde ve sokakta anket yapıyor. Parti içinde, yüzde 90 sokakta ise yüzde 60 Kocaeli Milletvekili sayın Fatma Kaplan Hürriyet anketlerde ön plana çıkıyor. Tek sorun ise İzmit Belediyesine mi yoka Büyükşehir Belediyesine mi aday gösterilmesine karar verilmesiydi.

 

İyi parti ile yapılan, ittifak neticesinde, Sayın Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Belediye Başkanlığına, anket sonuçlarına göre, parti genel merkezinin atamasıyla aday gösterildi. 

 

Sayın Fatma Kaplan Hürriyet in adaylığı açıklandığında, partili – partisiz herkes çok mutlu olmuştu. Çünkü Sayın Hürriyet milletvekili olarak mecliste sözünü hiç esirgememiş, her türlü haksızlığın karşısında durmuş, adından sıkça söz ettirmeye başlamış, bunun neticesinde meclis katip üyeliğine seçilmiş, İzmit’imizin gururu olmuştu.

 

İşte tüm bunlardan vazgeçen Sayın Hürriyet, Genel merkezin seni İzmit Belediye Başkanlığına aday gösteriyoruz demesine hiç itiraz etmeden görevi kabul etti.

 

İzmit’in gururu olan, Sayın Fatma Kaplan Hürriyet adaylığı açıklandığında, Ankara’dan İzmit e gelirken Köseköy otoban çıkışında, olağanüstü sevgi seliyle karşılanarak,  seçimi kazanacağının işaretini, partili- partisiz herkese göstermişti.

 

Seçim çalışmalarını hemen başlatan sayın Hürriyet, ilk iş olarak SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi ) kurarak startı verdi. Burada herkes vardı.

 

15 yıl önce kaybedilen, İzmit Belediye Başkanlığı’ nı geri almak istiyordu. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor ve koşturuyordu. Partililer sayın Hürriyeti yere göğe sığdıramıyordu. Sayın Hürriyeti bağrına basan partililer bir yana, Sayın Hürriyet de daha önce bu partiye hiç oy vermemiş, insanların gönlünü kazanmaya çalışarak, partisinin ve kendisinin oylarını artırma çabası içerisine girerek başarılı olmanın gayreti ile o insanlarında gönlüne girmeyi başarmıştır. Ve 15 yıldır Kocaeli’ de sıfır çekilen başka tabirle tulum çıkaran, Ak Parti’nin kalesi diyeceğimiz, yer olan İzmit Belediye Başkanlığını Ak Partiden alıp, CHP ye kazandıran Sayın Fatma Kaplan Hürriyet Ak Partinin şirazesini bozmuş, Kocaeli de dengeler değişmişti.

 

Günler geçtikçe Sayın Başkanın yaptıkları konuşulmaya başlamış, Ak Parti saflarında kabullenememek, durumları baş gösterdiği gibi her türlü engellemelere maruz kalmasına rağmen, başarılı olmaya devam ettirip Büyükşehir Belediyesi sayın Başkan Fatma kaplan Hürriyet i takibe başlamıştı.

 

15 yıl sonra İzmit Belediye Başkanlığını kazanan, Sayın Fatma Kaplan Hürriyet zaman geçtikçe makam kapısı hiç kapanmamış, partili-partisiz herkes sayın başkandan iş –aş istemeye başlaması gibi özel isteklerle karşılaşması sayın başkanı zor duruma sokmaya başladı. Belediye elbette işçi ve memur alınacaktı ama herkesin önce ben ben demesi neticesinde sıkıntılar daha da arttı. 

 

Bu sıkıntıları bir nebze olsun azaltmak için, sayın başkan liyakata önem vererek, sınavla işçi ve memur almaya başladı. Özellikle bu durumdan memnun olmayan partililer dün yere göğe sığdıramadıkları, bağrına bastıkları sayın başkanı, bugün sadece yakınına veya kendisine iş-aş veremediği için, yüksek sesle eleştirmeye başlaması, sayın başkanı da üzdüğünü düşünüyorum. 15 yıl sonra kazanılan ve elimizde tek CHP li belediye başkanı olan sayın başkanın bu kadar yıpratılmaması gerektiğini , yaşanılan sıkıntıların zaman içerisinde çözüleceğine inanın.

 

Partililerin amacı, öncelikle CHP’nin iktidar olması mı, CHP’nin bu şehri yönetmesi mi, yoksa CHP nin ve ATATÜRK ün ilkeleri çatısı altında, yurdun tamamında yaşamak mı ? 

 

Manzara hiç de öyle olmadığıdır. Sadece küçük de olsa seçim kazanalım, en azından ben işimi görürüm, mantığı ile hareket edildiğini görüyorum. 

 

Dün yüzde 90 Fatma Kaplan Hürriyet dediğinizde bugün yüzde 10’luk kısmınıza yenik düşmeyin.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99