Flaş Kocaeli
DİDEM ÖZİRİ
flaskocaeli@gmail.com
DİDEM ÖZİRİ

Teşekkürler Kocaeli

06 Şubat 2021 tarihli yazısı

Sene 2014 , Şubat ayının 4'ü, birkaç arkadaş Kocaeli'de basın sektöründe bir eksiklik olduğunu düşünerek haber sitesi kurmayı karar verdik.
 
ilk başlarda bu kentte birçok internet sitesinin olduğunu biliyordum, fakat yine bir çoğunun kentin haber ihtiyacına karşılamadığını da biliyordum ve görüyordum. 
 
Aylar süren istişareler den sonra internet haber sitesini kurmaya karar verdik. Bu defada  haftalarca adı ne olacak adını ne koyalım düşüncesi oldu ve sonunda adını " Flas Kocaeli Gazetesi" olmasına karar verdik. 
 
İlk başlarda devamlı sokaklarda haber peşinde koştuk, kendimizi tanıtmaya çalıştık Ve tabii ki de reklam alabilmek için firmaları dolaştık, açık söyleyeyim o zamanlar home ofis çalışıyorduk, çünkü ne olacağını bilmiyorduk, bu maceranın nasıl sonuçlanacağını bilmiyorduk, bu iş tutacak miydi? Kocaeli'de okurlar Flaş Kocaeli gazetesini benimseyecek miydi, kabul edecek miydi, aklımda bir sürü sorular vardı. 
 
Yaklaşık 3-5 ay bu böyle devam etti, baktık ki çok güzel tepkiler alıyoruz bir ofis tutmaya karar verdik, dolphin İş Merkezi'nde çok güzel bir ofis tuttuk, bir müddet orada idare ettik. 
 
Daha sonra ortaklarımızla anlaşarak ayrılmaya karar verdik. 
 
Flaş Kocaeli Gazetesi'ni eşim Hüseyin Öziri ve ben beraber işletmeye başladık. 
 
Ve ofisimizi   çarşının merkezinde, Fethiye caddesinde belediye İş hanında İkinci katta bir yere taşıdık, eşim ve ben dahil 4 kişi gazetemizi en iyi yerlere taşımak için insan üstü çaba sarf ettik.
 
Yaklaşık  üç dört yıla yakın bir süre Belediye İş hanında çalışmalarımızı sürdürdük
 
Hatta 4. kuruluş yıldönümümüzü gerçekten coşkulu ve samimi bir şekilde 100'e yakın misafirimiz ile belediye iş hanındaki Ofisimizin koridorlarında kutladık.
 
Bu arada ekibimiz 6 kişiye ulaştı, bu ofisinde bize yetmediğini düşünerek taşınmaya karar verdik ve halen mevcut Ofisimiz olan, Fethiye Caddesi'nin ortasında bulunan Ekşiler iş merkezinin 6. katında geniş ofisimize taşındık. 
 
2019 yılına girdiğimizde 4 Şubat olan 5. kuruluş yıldönümümüzü coşkulu bir şekilde nezih bir yerde kutlamaya karar verdik.  
 
Bir takım görüşmelerden sonra bu yerin Kocaeli'nin en nezih oteli olan Wellborn Otel olacağına karar verdik. 
 
2019'un Ocak ayının ortasında çalışmalara başladık davetiyeler basıldı otel hazırlandı, ikramlar hazırlandı ve beklenen gün geldi ; o günü hiç  unutmuyorum, 150 tane davetiye dağıtmıştık, ilk kez böyle bir organizasyon yapıyorduk acaba gelen sayısı çok düşük olur mu diye korkumuz vardı. 
 
Saat 17:45 olduğunda salom yarı yarıya doldu içimdeki korku mutluluğa dönüştü. 
 
Saat 18.30 olduğunda ise kokteyl salonunda misafirlerimiz 380 kişiyi geçmişti, evet 380 kişi dile kolay. 
 
O gün anlamıştık ki Kocaeli okurları Flaş Kocaeli Gazetesini bağrına bastı, sahiplendi ve değer verdi. 
 
Daha sonra 2020 yılı yine aynı gün 4 Şubat'ta aynı yerde aynı saatte 6. yılımızı kutladık. 
 
O gün hiç korkmamıştım, çünkü birçok dostumuzun okurumuzun, siyasi büyüklerimizin bizi yalnız bırakmayacağını biliyordum. 
 
Öyle de oldu 350 kişi ile 6. yılımızı büyük bir aile olarak kutladık. 
 
Ve bugün 2021 4 Şubat, her sene olduğu gibi Wellborn  otelde kutlamak istiyorduk kuruluş yıl dönümümüzü, fakat dünyayı saran lanet olası virüsten dolayı  kimsenin sağlığını riske atmamak için herhangi bir program yapmadık. 
 
Fakat Kocaeli o kadar benimsemişti ki bizim yıl dönümü programlarımızı, birçok kurum arayarak bu sene programınız var mı diye sordu. 
 
Biz de pandemi dolayısıyla insanların sağlığını ön planda tutarak herhangi bir organizasyon yapmadığımızı belirttik, buna rağmen 4 Şubat Sabahı saat 9'dan itibaren birçok okurumuz birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir çok siyasi parti il ve ilçe başkanları birçok Belediye Başkanı ve  Milletvekili gazetemizi ziyaret ederek 7 yılımızı kutladı. Bugün 5 şubat ve biz tabiri caizse 5 dakika boş kalmadık ofiste, bir misafir geldi bir misafir gitti. Tabiiki hijyen kurallarına uyarak ağırladık misafirlerimizi, bir misafirimiz gittiğinde hemen her yeri dezenfekte ettik. 
 
2021 kuruluş yıl dönümümüz çok güzel geçmişti, Bu bizim için büyük bir Onur du ve Gururdu
 
Teşekkürler Kocaeli bizi bağrınıza bastığınız için 
 
İleriki senelerde yine çoşkulu heyancanlı ve en önemlisi sağlıklı günlerde nice 70 yaşları kutlamamız dileğiyle esen kalın.. 
 
 
 
 
 
 
 
YanıtlaYönlendir

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Tekin Gultekin - 27 Şubat 2021 23:10
2021 kuruluş yıl dönümünüzü kutlarım

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99