Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Şemsettin Saral

COVIT 19 "1" YAŞINDA

10 Ocak 2021 tarihli yazısı

Dünyayı adeta çaresizliğe iten COVIT 19 virüsünün dönüşü olmayan getirdikleri götürdükleri çok şeyler var.Getirdikleri sadece bulaşıcı hastalık değil insanlığa temizliği,sağlık çalışanlarımızın  ve kendi sağlığımızın önemini hatırlatması.

 

Amma olumsuz yönde getirdikerleri, malesef her felaketten sonra fırsatçılar iş başına geçerler,en basitinden hükümetin maske takma zorunluluğu getirmesi  sonucu fırsatcılar on kuruşluk maskeleri adet fiyatı yirmi ilâ otuz tl ye sattılar.Yetmedi büyük işletmeler sokağa çıkma yasağını fırsat bilip satışlarımızda azalma var bahanesiyle çalışanlarını işten çıkarmaya başladılar.

 

Hükümet bu konuya el atarak işten çıkarmaları yasaklıyarak çalışanları birazda olsa rahatlattı.

 

İşten çıkarmaların önüne geçildi amma ! Ülkede denetimsizlik aldı başını gitti bu sefer döviz ve altın fiyatlarını bahane ederek fiyat artışlarının önüne  geçemediler.

 

Salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağını genişleten, birtakım iş yerlerinin kapatılması kararı alan hükümet hiçbir garantisi olmayan küçük esnafın ya siftahsız yada dükkanlarını tamamen kapatmasına sebep olmaya başlayınca küçükte olsa esnafın ssk,banka,vergi gibi borçlarını erteleme yoluna gittiler.

 

Tabiki bunlar geçici çözümler sadece borçlar ertelendi.

 

Sanayici, esnaf,kurum ve kuruluşlar bir takım devlet desteği kararları alınırken! Temel ihtiyaçları elektrik,su,doğalgaz,ulaşım ve en önemlisi GIDA olan vatandaşlarımıza sana hiçbirşey yok diyerek sıkıntıları ile başbaşa bıraktar.

 

Sonuç olarak kapanan işyerleri ve aşırı fiyat artışları nedeniyle işsizlik artmış ENFLASYON almış başını gidiyor.

 

COVIT 19 un götürdüklerine gelince salgın devam ediyor,yetmezmiş gibi erkekmi desem kadın mı birde doğurdu.(mutasyon).Dünya sağlık örgütü yıllar sonra bütün ülkelerle işbirliği yaparak aşı çalışmaları başlattı.

 

Geleceğimiz  çocuklarımızın eğitim durumu daha da vahim,hükümet bir takım tedbirler alsada yüzyüze eğitimler yapılamıyor adeta bir nesil kayboluyor.ya giden canlarımız,belkide tekrar eski sağlına kavuşamıyacak insanlarımız.

 

Akraba,komşuluk ilişkilerimiz,işimiz,işyerlerimiz ve bu sayıya ilave edebileceğimiz kaybettiklerimiz.

 

Dedim ya COVIT19 virüsü bir yaşında düşünün bir yaşında neler yaptı.Hey COVIT sana söylüyorum   bu dünyaya gelen herkesin doğum günü kutlanır, seni tüm dünya tanıdı, amma bir tane bile senin doğum gününü kutlayan olmadı.

 

Sen bu dünyada sevilen bir varlık değilsin,ben kimseye belâ okumadım amma sen öl ,sen  öl ,sen öl senin doğduğun güne değil SANA LANET OLSUN.

            

                        Saygılar

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99