Flaş Kocaeli
TUĞBA TEKELİ
tugbatekeli@gmail.com
TUĞBA TEKELİ

Yaz

16 Haziran 2020 tarihli yazısı

Bugün hava lodostu. Rüzgar terli tenimi yalayıp durdu. Bir yandan tenimin tuzu yere damlıyor bir yandan viledayla yerleri siliyordum. Hani anın içinde kaybolduğumuz o anlardan birinde işte!

 

Yaza koşar adım gidiyor içimdeki çocuk. Ama daha yaşlı tarafım onu hep dizginlemekle meşgul. Sürekli ya çelme takıyor ya da farklı yollardan köstek olmaya çalışıyor. Aslında yaşlı tarafım bile çocuk.

 

Ufak şeylerden mutlu olmak aslında benim çok önceleri öğrendiğim bir şeydi. Kendimi bildim bileli böyleyim. Yani virüsün getirilerinden biri değil. Yalnız daha çok şükrediyorum son yıllarda. Çünkü dünyanın tablosu her geçen gün kararıyor adeta. Biri eline tüm koyu renk boyaları almış sanki, durmadan resme dokunup duruyor. Daha fazlasını her zaman istedik, hepimiz ve hala istiyoruz. Bir yandan da tevekkül kapılarımızı çalıyor zaman zaman. O an evde yoksak illa ki pişmanlık duyacak şeyler oluyor hayatımızda, yani bana hep öyle olur. Genellemek istemem ama hani bir şeyi çok istersin de o zamanını bekler, sen istediğinde olmaz ya tıpkı bunun gibi. Şükretmek ruhu doyuran da bir şey aynı zamanda. Ama ay iyi ki ben böyle değilim diyip başka hayatlarla kıyaslanılan şükür bence çok anlamsız ve zalimce. Sadece içindeki tüm iyi niyetleri bir araya toplayıp dünyaya sunmak şükretmenin ta kendisi.

 

Ben kıyas kabul etmeksizin, yalnız ve sade bir biçimde şükrediyorum bir ailem, bir evladım, sağlıkla devam edebildiğim bir hayatım, başımı sokacak bir evim olduğu için v.b

 

Yaza çıkabildiğimize de şükrediyorum. Her yeni güne göz açmak, derin bir nefes çekip havayı koklamak büyük nimet. Yaz anılarımı biriktirdiğim hafızamdaki gizli köşem biraz tozlanmış olsa da daima çabalıyorum yenileri geldiğinde eskileri unutmamak için. Çocukluk kokularını yepyeni bir hayatta tanıyabilmek gibi bir şey bu. Denizi özlediğinde rüzgara sarılıp gözlerini kapatmak, serin bir suya dokunduğunda vücudunun ürpermesi gibi. Yaza hepimizin ihtiyacı var. Kumları parmak aralarından akıtmak eminim çoğumuza iyi gelecek. Bahçede kuşlarla kahvemizi yudumlamak, renkli çiçeklerle eskileri konuşmak iç sıkıntılarımızı hafifletecek.

 

Ağır adımlarla gitsin ama lütfen yaz. Sanki çok uzun bir yazmış gibi hissettirsin. Mutlu haberler getirsin mutlu zamanlarda ve dünyayı arındırsın tüm kederlerinden…

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99