- MELEĞİME MEKTUP………
Flaş Kocaeli

MELEĞİME MEKTUP………

03 Nisan 2015 tarihli yazısı

Nisan ayı “OTİZM FARKINDALIK” ayı olarak 2008 senesinde Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada kabul edilmiştir. Bende izin verirseniz bu haftaki yazımda otizm tanısı alan oğluma seslenmek istiyorum…….

Canım Oğlum…..

Sen bu dünyaya bir şeyler öğretmeye geldin bana. Her şeyin benim istediğim gibi olmadığını öğrettin önce. Senin gözlerindeki ışığa vuruldum ben. İnsanın içine içine işleyen gözlerin hele o gülümsediğin zaman yanaklarında oluşan gamzelerinle büyüledin beni. İstesemde bazı şeyleri değiştirmenin mümkün olmadığını öğrettin bana. Dayatmamayı senden öğrendim, kabullenmeyi ama kesinlikle pes etmemeyi, ümidimi asla kaybetmemeyi, sen öğrettin bana oğlum….

Otizm koskoca bir soru işaretiydi….Karanlıklarda yitip gitmiştim seni kucakladığımda, yanımdaydın ama benimle değildin. Bilmediğim, görmediğim, anlamadığım bir yerlerdeydin. Tut dedim ellerimi, tut ve biradım at çık o karanlıktan uzat elini ve yürü benimle canım oğlum….Güven bana mevlam bana sağlık verdiği sürece seni asla yarı yolda bırakmayacağım. Otizm tanın konduktan sonra günlerce, aylarca, yıllarca dua ettim Allaha, ne olur oğlumu iyileştir diye, benim de oğlum diğer çocuklar gibi normal olsun diye, iyileşsin diye….Çok geç anladım senin iyileşmeyeceğini. Sen asla iyileşmeyecektin anladım sonunda bunu…Çünkü hasta olan sen değildin ki,benim düşüncelerimdi hasta olan. Sen sadece farklıydın bildiğim ve tanıdığım herkesten hepsi bu…..Bunu farkettiğimde de bir başka baktım sana, bir başka yaklaştım yanına..Gece ne kadar karanlık ve fırtınalı olursa olsun ertesi sabah güneş açıp hava güllük gülistanlık olabilirmiş gözlerimle gördüm .

Aslında bana diyordun ki” anne ben hasta değilim, ben farklıyım senden hepsi bu.Ne olur kabul et farklılığımı ve korkma bu farklılığımdan. Farklılığıma saygı duy ve beni destekle. Olumsuzluklarımı gidermemde bana yardımcı ol. Bana yol göster, yaşam rehberim ol, farklılıklarımı olumluluğa çevir ve geliştir. O zaman göreceksin ki hayat kalitemiz daha iyi olacak ve yaşam hepimiz için daha yaşanılır kılınacak”

Ve….dinledim seni meleğim...Dinledikten sonra hayat kalitemizin ne kadar arttığını ve bana kattığın o eşsiz değerlerle seninle birlikte hayata tutunmanın ne kadar güzel olduğunu gördüm. Hatta daha da fazlası şımarmaya başladım. Çünkü bana kahvemi yapıyorsun, yemek zamanı masamızı kuruyorsun, odanı kendi temizliyorsun, yani artık bizim dünyamızdasın…….

Evet belki “benden sonra ne olacak” endişem hiçbir zaman kaybolmayacak ama

Bugün yine eleleyiz ya canım oğlum yarın mı Yüce mevlam bugün seni bana emanet ettiğine göre o zamanda senin için en güzelini yapacaktır.

İyi ki hayatımdasın YAŞAM SEBEBİM…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Saliha Baysal Kılıçaslan - 07 Nisan 2015 01:17
sevgili İlkin duygular bu kadar mı güzel ifade edilir yüreğine kalemine sağlık,tebrik ediyorum ve sana gönülden katılıyorum. Azmin elinden birşey kurtulmaz denir ya gerçekten akılcı yaklaşımlar ve çalışmalarınızın meyvelerini görmek çok umut verici ve inanıyorum ki gelecek çok daha güzel olacak.rn
Ülkü kapudağlı - 04 Nisan 2015 17:01
İlkincim o kadarda güzel alatmışsınki yüreğine sağlık sen gerçekten çok özel annesine ne kutlu sana pek çok anneyede desteksin Örneksin sana ve evlatlarına sağlıklı ömürler canım.
Şükran Tipici - 03 Nisan 2015 23:28
Sevgili İlkin;öyle güzel dile getirmişsiniz ki duygularınızı Yüreğine sağlık.Allah sana uzun ve sağlıklı ömür versin,çok yakın bir akrabamın da aynı şekilde bir oğlu var ne yazık ki anne babası resmen ayrılmamışlardı ama ayrı yaşıyorlardı.Çocuğun adı Barış Annesi Zeynep'ti.Ne yazık ki Zeynep o Meleğim dediği evladını bir gözünden diğer gözüne inanamazken ecel onları ayırdı.Barış şimdi Babası ile yaşıyor ama Baba çok zor durumda ve dünyası alt üst olmuş durumda.o yüzden de diyorum ki Allah seni ve babacığını eksik etmesin evlatlarının başından,Senin gibi Meleklerin evlatlarının başından Allah eksik emesin,Sağlıklı günler diliyorum sana ve tüm meleklerinize.rn

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99