Flaş Kocaeli
İlker Keleş
filmadamlartv@gmail.com
İlker Keleş

BEĞEN ÜÇ ARKADAŞINI ETİKETLE KAZAN …

23 Eylül 2019 tarihli yazısı

 

 

1994’lü yılların başında kablosuz telefon olarak hayatımıza giren cep telefonlarının bugünlerde hayatlarımıza yön vereceğini kime sorsanız tahmin bile edemezdi.

 

Yıllar geçtikçe teknolojiye o kadar esir olduk ki android telefonlar neredeyse bizi yönetir hale geldi.

Telefon çağının nereden nereye geldiğini hatırladığımıza göre gelelim

Gelelim asıl mevzuya..

 

Son yıllarda bizi esir alan akıllı telefonlarda hemen hemen her reklama, her fotoğrafa, her storiye tıklama hastalığı başlamış durumda.

 

Ne içip ne yediğiniz ya da nereleri gezdiğinizden bahsetmeyeceğim.

Esas mevzu gezindiğiniz sosyal medyada bazı çok akıllı işletmelerin sizlerin zaaflarını kullanarak bedava reklam yapmasından kaynaklanmakta.

 

Elbette ki reklam yapmak önemli ne demişlerdi ‘’alın verin ekonomiye can verin’’ bir zamanların çarpıcı reklamıydı.

 

Sosyal medyada sıkça karşılaştığımız firmaların kitlelere çabuk ulaşmalarını hedefledikleri ‘’yarışmamız başlıyor’’ başlığı altında ürettikleri ürünleri sergileyip sizlerin zaaflarını kullanarak örnek: bizi beğenin üç arkadaşınızı ekleyin falan filan üründen size BEDAVA yollayalım demeleri ile başlamış olmuyor mu?

Sizlere hak vermemek olmaz, elbet günümüz şartlarına bakıldığında geçim sıkıntısı çekmiyoruz desek yalan olur, ancak beğenip üç arkadaşınızı etiketleseniz bile o ürünün size geleceğini garanti etmez. Garanti eden tek şey reklamı bedavaya getiren çok akıllı işletmenin haksız kazanç sağlamasını sağlar.

Cebinizdeki akıllı telefonlarınıza sosyal medya ile ulaşan çok akıllı işletmelerin verdikleri üç parça ürün için yüz binlerin zaaflarını kullanarak firmalarının reklamlarını bedavaya yaptırdıklarını hepiniz biliyorsunuz.

 

Bedava sirke baldan tatlıdır dediğinizi duyar gibiyim nede olsa yıllarca ‘’ya çıkarsa’’ sloganını bilinçaltına kazıyanların yeni taktiklerini görmezden gelmek olmaz.

 

Bu tür bedavacı reklamlara pirim yaptırmak ya da yaptırmamak sizlerin ellerinde biz ufak bir hatırlatma yapma gereği duyduk ellerinizdeki akıllı telefonlarınızı akıllı kullanmanız dileğiyle 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

ilker KELEŞ - 24 Eylül 2019 15:54
Sevgili okurlarım öncelikle bu güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. elimden geldikçe sizlerin keyif alacağı köşe yazıları yazmaya özen gösteriyoruz. rnetiketçi naci bey yorumunuz beni güldürdü üç arkadaşınızı gazetemize etiketlediğiniz için teşekkürler hediyeye gelince size acizane Flaş Kocaeli Gazetemizin kaleminden hediye etmek isterim her yazıda bizi hatırlarsınız.
Myhammet ali coban - 24 Eylül 2019 10:06
Helal olsun guzel yorum olmus cok begendim gercekten
Turan Şahin - 23 Eylül 2019 20:27
Keşke eskiye geri dönme şansımız olsa
suat - 23 Eylül 2019 16:11
Sayın hocam çok güzel bir yazı yazmışsınız hayatta herşey kandırmacayla yürüyor zaten.Müşterileri alışverişe çekebilmek için herkes elinden geleni yapıyor
Etiketçi naci - 23 Eylül 2019 15:51
Şimdi 3 arkadaşımı etiketlesem bana ne vericeksiniz yazar bey
Ersin kerimoğlu - 23 Eylül 2019 14:42
Sayın yazarım nereden biliyorsun böyle nokta atışı yapmış yazıları okurken gülmedim değil gerçektende doğru tespitlerin olmuş valla ne yalan söyleyeyim ben bile beğenip 3 arkadaşımı etiketledim

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99