- Umut
Flaş Kocaeli

Umut

09 Mart 2015 tarihli yazısı

Umut fakirin ekmeği derler ,doğru da söylerler .Umut öyle bir şeydir ki içinde bulunduğun durumda tek tutunduğun daldır.O da olmasa kolun kanadın kırılır kapkara olur yüreğin nefes almak istemezsin.Umutlardır insanı ayakta tutan.Zaman içinde beklediğin,gözündeki ışığın son ışıltılarıdır umut.Okul için,iş için,eş için,çocuk sahibi olmak için,para için,ev-araba için her şey için umut güzel şeydir.Hayatında anne baba olmak için pek çok şeyini feda edebilecek insanlara güç veren umuttur.İşsiz olup bir ekmeğe muhtaç kişinin de beklemek ve güzel haber almaktır umudu.

Sevgisine karşılık bulamayan bir gencinde rüyalarını süsleyen umududur.Bir ihtimal der içinden hep.Politikadan siyasete,spordan sanata her alanda her kesimde umut vardır vesselam.

Kimisi okul peşinde kimisi ev araba,kimisi aşk peşinde kimisi hacca gitme isteğinde .Hep bir arzu ,hep bir umut.Düşünsenize hayatımızda umutlarımız,hedeflerimiz olmasaydı yaşamak ne kadar keyifsiz ve tek düze olurdu.

Yatağında ölümü bekleyen bir hastanın gözünün içindedir aslında umut.Hala hırsla ve umutla yaşamak içindir verdiği savaşı ve onu ayakta tutan işte o umuttur aslında.

Umudunu yitiren insanın rengi solar,gözleri donarak bakar adeta,nefesi kitli gibi az ve derinden gelir.Sanki yaşamaya ne gerek var der gibidir yüzündeki ifade.İşte umut bu kadar kanlı canlı yapar insanı ve terk ettiğinde de bu kadar hastalıklı kalır ruhumuz.

Umutlarımızın en kısa sürede hayatımızda yer alması dileğimle,asla umudunuzu kaybetmeyiniz...

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99