Flaş Kocaeli

ERDOĞAN TEOG YERİNE GELECEK SİSTEMİ ANLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEOG sınavının kaldırılmasının ardından öğrencilerin en yakın liseye gideceğini, fazla müracaat varsa lisenin kendi imtihanını yapacağını söyledi.

ABD ziyaretinde kendisini takip eden gazeteciler için basın toplantısı düzenleyen  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  TEOG'un neden kaldırıldığına dair önemli bilgiler verdi. Erdoğan, temel öğretimden ortaöğretime geçiş ( TEOG) sınavının kaldırılması sonra öğrencilerin en yakın liseye gideceğini söyledi.

Hürriyet'ten  Fikret Bila'nın aktardığına göre; Erdoğan, etüt merkezlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağına dair soruya "Etüt merkezleri kalktı diye biliyorum. Milli eğitime talimatı verilmişti bunun. Takviye kursları var onların yerine" dedi.

 

"KENDİSİNE EN YAKIN LİSEYE GİDECEK, MÜRACAAT FAZLAYSA LİSE KENDİ SINAVINI YAPAR"

Erdoğan,  TEOG'un kaldırılmasına dair de şunları söyledi: "(Kapsamlı eğitim reformunu) Şu anda tartışmıyoruz, yaşıyoruz. Mesela  TEOG, ben o açıklamayı yapmamış olsam hâlâ ülkenin gündeminde kalacaktı. Baktım ki bu işe yeterince kulak asılmıyor. En iyisi açıklama yaparak gündeme taşıyayım istedim bunu. Çünkü ailelerin hali ortada. Çocuklar bindirilmiş kıta.  TEOG ne kazandırıyor bize? Sadece stres, stres, stres… Masraf, masraf, masraf…

 

O sistem, paraların genelde o namussuzlara (FETÖ'ye) akmasını sağlıyordu. Bu nedenle dersaneleri kapattık, biz devlet olarak hafta sonlarına takviye kursları koyduk. Çocuklarına kurs isteyen göndersin kurslara. İnat etmenin hiçbir anlamı yok. Sen devlet olarak çocuklarını yetiştiremiyorsan bir yerde suç bizimdir. Bunu aşmamız lazım. Ortayı düz ortaokulda okudun, buradan fen lisesine gidecek. Kendisine en yakın yere gidecek. Fazla müracaat varsa lise kendi imtihanını yapar."Kaynak sondakika.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99