Flaş Kocaeli

OKUL VELİLERİ NEDEN KAYA GİYİME YÖNLENDİRİYOR

Senelerdir İzmit'te tartışma konusu olan okul kıyafetleri olayı bu senede gündeme geldi. Esnaflar okul müdürlerinin velilere öğrencilerin Kıyafetlerini KAYA GİYİM den alması için zorluyor iddiası yine gündemde.

2017-2018 eğitim-öğretim dönemi başladı ve yaklaşık 17 milyon öğrenci ile 750 bin öğretmen ders başı yaptı. Yeni dönem heyecanla birlikte birçok sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Ve bu sıkıntılardan en çok muzdarip olanlar ise öğrenci velileri. Özellikle bazı okulların uygulamaları isyan ettiriyor. 

 

Okul kıyafetlerinin okul yöneticileri tarafından belirlenmesi ve okul kıyafetlerinin belirli ticari kuruluşlara verilmesi bu yöndeki şaibeleri ve şikayetleri zirveye taşımış durumda. 

 

Okul giysilerinin her okul için takım şeklinde farklılaştırılıp okullarla anlaşma yapan tek firma tarafından satılarak, tekelleşmeye neden olunduğu da ileri sürülüyor. Okul müdürlerinin kendi istedikleri ve anlaştıkları firmalara okul kıyafetlerini yaptırdıklarına dair iddialar esnaftan çeşitli şikayetlerin geldiği belirtiliyor.

 

Okulların açılmasına kısa bir süre kala bazı okul yöneticilerinin kıyafetlerde ufak renk ve şerit değişikliği yaparak firmaları alternatifsiz hale getirdiğini söyleyen esnaflar, yaptırılan bu elbiselerinin fahiş fiyatlarla öğrencilere sadece bir firma tarafından satıldığını, alternatif olmadığı için mecburen yüksek fiyatlardan vatandaşların elbiseleri almak zorunda olduğunu söylüyor. Bu durum okul yönetimlerini de şaibe altında bırakıyor.

 

Senelerdir İzmit'te tartışma konusu olan okul kıyafetleri olayı bu senede gündeme geldi. Esnaflar okul müdürlerinin velilere öğrencilerin Kıyafetlerini KAYA GİYİM den alması için zorluyor iddiası yine gündemde.

 

Bir diğer iddia ise Endüstri Meslek Lisesinin okul kıyafetlerini okulların açılmasına 15 gün kala açıklaması, ve bu açıklama sonrası sadece  KAYA GİYİMİN okul kıyafetlerini hazırlamış olması kafalarda soru işareti oluşturuyor.

 

Bazı esnaflar bu durumdan şikayetçi, normal standartlarda binlerce kişilik öğrenci kapasitesi olan Endüstri Meslek Lisesinin okul kıyafetleri bir kaç ay önceden açıklansa bile ancak dikim işi gerçekleştirilir. Fakat nasıl oluyorda son 15 gün kala açıklanıyor ve yine nasıl oluyorda KAYA GİYİM bunu yetiştirebiliyor.

 

Velilerde bu durumdan şikayetçi, diğer yerlerde 25- 30 tl ye satılan okul kıyafetleri kaya giyimde 35-55 tl aralında değişiyor. Neden bizi okul yöneticileri bu firmaya yönlendiriyor diye sitem ediyorlar.

 

Kafalarda KAYA GİYİMİN ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde tanıdıkları mı var yoksa KAYA GİYİM okullara bağış adı altında para aktarımı mı yapıyor. Her ikiside yasak ve her ikisininde kul hakkı yemek olduğu kesin.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

ÖZLEM - 06 Eylül 2021 17:05
BÜTÜN BU TARZDAKİ MAĞAZALARDA SATILMAMASI GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ DURUM HAKSIZLIK OLDUĞU KADAR PANDEMİDE İNSANLAR İÇİÇE YIĞILMALARA NEDEN OLUYOR..
Şahabettin - 28 Ekim 2020 18:31
On liralık tişörtü elli beş liraya aldım haram olsun. Helal etmiyorum.
Songul kücük - 27 Ekim 2020 21:04
Evet bu olay aynen oyle insanlari kandiriyorlar ben asla almiyorum ayni kiuafetleti koton LW vaikikide ayni urunler daha uygun ve daha kaliteli tercihimizi boyle yapin
Mert - 20 Eylül 2017 10:50
Günaydın daha Yeni mi anladınız . Milli eğitim Bakanlığına şikayet ettik cevap bekliyoruz
Fırat alakar - 19 Eylül 2017 15:36
Bu herif hem hükümete ve belediyelere sallar hemde fetö menşeilidir ve onları savunur.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99