Başkan Karaosmanoğlu’ndan kadınlar ve gençler için bir müjde daha - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan Karaosmanoğlu’ndan kadınlar ve gençler için bir müjde daha

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kadınlara ve gençlere özel olarak yeniden yapılandırılan Darıca Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi ile yine erkeklerin kullanıma hazırlanan Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki yüzme havuzlarında inceleme gerçekleştirdi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın da eşlik ettiği incelemede, amatör spora önem verdiklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanımızın spor yapabileceği bütün alt yapıyı oluşturuyoruz. Darıca’daki bu tesisler hanım kardeşlerimiz ve gençlerimiz için” dedi.

“HAREKETLİ YAŞAMA DESTEK OLAMAYI SÜRDÜRÜYORUZ”

Gençlerin ve özelikle kadınların sporun içine çekilmesi için Kocaeli’de sürdürülen harekete yeni bir solukta Darıca’daki kapalı yüzme havuzlarıyla geldi. Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla hizmete alınarak kadınlara ve gençlerin kullanımına sunulan kapalı yüzme havuzları için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu gibi tesislerimizle spora ve hareketli yaşama destek olmayı sürdürüyoruz. Gerek açık gerekse kapalı alanlar başta olmak üzere sahillerimizde de yüzmenin önünü açtık. İlçelerimizde kapalı yüzme havuzları yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Kent yaşamında sıkışmış kadınlarımıza, erkeklerimize ve özellikle gençlerimize bu tesisler yeni bir heyecan ile soluk getirecektir” diye konuştu.

“KADINLARIMIZA TAHSİS ETTİK”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sporun her çeşidine tesisleşme adına verdiği destek toplum nezdinde çok önemli bulunurken, “Evden Okula Haydi Annelere Spora” projesi de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Kent içerisindeki her sosyal alanı hizmete dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını da belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Şehit Hasan Kaya İmam Hatip Lisesinde havuzu yeniden düzenleyerek kadınlarımıza tahsis ettik. Bu havuzumuzda hizmetlerimiz ücretsiz olacak. Bunun yanında yeni havuzlar da yapacağız. Her şey bizim kadınlarımız, annelerimiz ve kızlarımız içindir. Çünkü onlara değer veriyoruz” ifadelerini sarf etti.

“PIRIL PIRIL BİR ŞEKİLDE ONLARA HİZMET EDECEK”
Yüzmenin kas ve iskelet sistemi üzerindeki olumlu etkisinin yanı sıra düzenli yapılan yüzme egzersizleri kasların güçlendiğini de belirten Karaosmanoğlu, “Kadınlarımızın ruhen ve bedenen sağlıklı olması için bu Darıca Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi’ndeki yüzme havuzunu yeniledik. Kadınlarımızın hizmetlerimizin en güzeline layık olduğunu biliyoruz ve söylüyoruz. Onun için bu yüzme havuzunu onlara teslim ettik. Havuzlarımız pırıl pırıl bir şekilde hanım kardeşlerimize hizmet verecek. Tüm vatandaşlarımıza yüzme sporunu da öneriyor, bu gibi tesislerden faydalanması için çağrıda bulunuyorum. Hemşerilerimizin takım ve ferdi sporlarını yapabileceği altyapıyı hazırlamaya da devam ediyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

ERKEKLERİN KULLANABİLECEĞİ AYRI HAVUZ DA FAALİYETE GEÇTİ
Düzenli yüzmenin kalp dolaşım sistemi üzerinde olumlu yönde çok önemli etkileri olduğunu ifade eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da, “Darıca’da kadınlarımıza dönük bir yüzme havuzuna ihtiyacımız vardı. Bunu da Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi’nin içerisinde atıl kalan yüzme havuzumuzu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte giderdik. Yüzme havuzumuz beş kulvarlı olarak kadınlarımızın hizmetine girmiş durumdadır. Erkeklerimizin de kullanabileceği havuzumuzu Deniz Yıldızları Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde tesisimizle çözdük. Darıca’da hem kadınlarımız hem de erkeklerimizin kullanabileceği ayrı ayrı havuzları faaliyete geçirdik” ifadelerini sarf etti.

ÜCRETSİZ SPOR OKULLARI KAPSAMINDA HİZMETLER SÜRÜYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her ilçede bir yüzme havuzu yapma projeleri de süratle devam ederken, Vinsan açık yüzme havuzunda bin altmış bir erkek bu tesisten faydalanmayı sürdürüyor. Bunun yanı sıra Plajyolu açık yüzme havuzunda ise dokuz yüz otuz üç bayan bu hizmetten yararlanarak hareketli yaşama dâhil olmuş durumda. Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda da Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor okulları kapsamında bin yedi yüz doksan beş sporcu hizmet alırken, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün de gençlere ve yetişkinlere yönelik çalışmaları da sürüyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

ATİLA - 14 Şubat 2024 08:43
BABAM GELDİ ADAM 2KOL 2 BACAK GİTTİ AYAKLARI YOKTU NAPTINIZ LAN BABAMAAA PARAMI GERİ ÜSDÜRÜÜÜMMrn

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99