İZMİT’TEN DÜNYA’YA AÇILAN MARKA: CSD YAPI DEKORASYON - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İZMİT’TEN DÜNYA’YA AÇILAN MARKA: CSD YAPI DEKORASYON

Bu hafta sekteröl roprtaj bölünde CSD YAPI DEKORASYON ŞİRKETİNİ konuk ettik.Şirket sahibi CEVDET SEYRAN firmasının başarısını anlattı.

İZMİT’TEN DÜNYA’YA AÇILAN MARKA: CSD YAPI

1998 yılında İzmit’te açılan, ardından gerçekleştirdiği başarılı projeler ile adını tüm Dünya’ya duyuran CSD yapı Kocaeli’nin Afrika ve Avrupa’da ki yüzlerinden biri olmaya devam ediyor.

 

AVRUPA NORMLARINA UYGUN

Kocaeli’de 1988 yılında Seyran Dekorasyon olarak hizmete başlayıp 1995′de Seyran dekorasyon LTD ŞTİ’ne devam ettirip 2008 yılında C.S.D Yapı Dekorasyon LTD. ŞTİ. olarak hizmet veren CSD yapı yurtiçi ve yurtdışı çalışmaları için altyapısını sağlam ve Avrupa normlarına uygun bir dekorasyon ve inşaat taahhüt firması olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

İZMİT DEĞİL TÜM DÜNYA

Deneyimli ve kaliteli ekibiyle çalışmalarını hem İzmitlilerin hem de tüm Dünya’nın beğenisine sunan CSD Yapı kurulduğu günden beri mutlak müşteri memnuniyeti ve her zaman standartların üzerinde tasarımlar üretiyor. Biz de bu konuda başarıya giden yolun ne kadar zor olduğunu, CSD yapının bugünlere nasıl geldiğini firmanın kurucusu Cevdet Seyran’a sorduk.

 

 

CSD YAPI İZMİT DIŞINDA HANGİ İL VE ÜLKELERDE FAALİYET GÖSTERİYOR. İŞ ALANINIZ NELERDİR?

 

Cevdet Seyran: CSD Yapı ihracatını Fildişi Sahilleri’ne yapmaktadır. CSD Yapı Fildişi Sahilleri’nde CSD Saral ismi ile bilinmekte. Afrika’da 5 ülkeyi kapsayan bir şirketiz. Orada ki şirketimizin konusu ve yapısı yapı market üzerine. Yaklaşık 2 bin 200 çeşit ürün satmaktayız.  Türkiye’den yüzde 70’i ihracatını yapıyoruz. Geri kalan yüzde 30’u civarı da Çin’den kendi markamıza yaptırıp gönderiyoruz.

 

PEKİ İTHALAT?

 

Cevdet Seyran: Aynı zamanda Çin ve Tayvan’dan ithalat yapıyoruz. Tayvan’dan alçıpen ve vida, Çin’den sıva fidesi, mantolama dübeli ve fileli köşe profili ithalatını yapıyoruz.

 

TÜRKİYE’DE NERELERDE HİZMET VERİYORSUNUZ?

 

Cevdet Seyran: Türkiye’de 17 il ve 74 ilçede de toptan pazarlama yapıyoruz.  5 araç ile Marmara Bölgesi, Doğu Karadeniz, Ege bölgesinde işimizin pazarlamasını yapıyoruz.

 

 

KURULUŞ HİKÂYENİZ NASIL?

 

Cevdet Seyran: CSD Yapı Dekorasyon 1988 yılında kuruldu. Aslında kuruluş amacımız yapı ve dekorasyondu. Uygulama idi. Şuanda da devam etmekte. Hastane, Otel, yaşam alanı olan her yerde dekorasyon ve tasarım yapıyoruz.

 

NASIL BU KADAR BÜYÜK PROJELER ÜRETEN BİR FİRMA OLDUNUZ?

 

Cevdet Seyran: Sizler hedefinizi koyduğunuzda hedef ile birlikte piyasa şartları da sizleri bir yerlere götürüyor. Biz evde yatarak değil de daha çok piyasada kalarak bunu başardık. Piyasanın ihtiyaçlarına cevap verdik. Çok çalıştık. Gerçekten çok çalıştık.

 

YURTDIŞI HEDEFLERİNİZ EN BAŞINDAN BERİ VAR MIYDI?

 

Cevdet Seyran: Tabii ki vardı. Belçika Brüksel’de, Almanya’da, Nijerya’da çeşitli projelerimiz devam ediyor. Sadece Afrika değil Avrupa’da da çalışıyoruz. Bu projeleri yapınca yurt dışında da bilinirliğimiz oldu. Yaptığımız araştırmalar sonucunda ihracat için birilerini bulup yapmanın zor olduğunu düşündük. Kendi mağazalarımızı açtık. Fildişi Sahilleri’nde de 3’üncü mağazamızı açtık hatta.

 

BUNDAN SONRA Kİ HEDEFLER NELERDİR?

 

Cevdet Seyran: Gelecekte ne olur ne biter bilmiyoruz. Türkiye merkezli olduğumuz için piyasa şartları bunu görecek. Ticaret Türkiye’de gerçekten çok zor. Yüzde 70-80’i vade ile dönüyor. Türkiye’de çok büyük şirketlerin iflas ettiğini görüyoruz. Bu şirketler inşaat sektöründe bizi belirleyen şirketler.

 

KOCAELİ’Yİ İNŞAAT SEKTÖRÜNDE NASIL BULUYORSUNUZ?

 

Cevdet Seyran: Biz Kocaeli’ye girdiğimizde Gebze’yi geçene kadar Kocaeli acınacak bir durumda, fiziksel olarakda yıkıkdı. Bunun ile ilgili hiçbir düzgün proje üretilmedi. Yerel yönetimler doğru projeler ile düzenleme yaparsak çok güzel olur.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ramazan Yoğurtçu - 09 Haziran 2023 08:45
Tebrikler iyiki bu memleketten sizingibi firmalar var

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99