Kartepe Belediyesi’nden Uluslararası Açılım - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe Belediyesi’nden Uluslararası Açılım

Yerli turistlerin yanı sıra son yıllarda yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği Kartepe İlçesi’nin tanıtımını uluslararası düzeyde gerçekleştirme hedefinde olan Başkan Hüseyin Üzülmez, ilçenin turizm potansiyelini göz önünde bulundurarak www.kartepe.bel.tr internet sayfasında turizm portalını İngilizce ve Arapça dil desteği ile site ziyaretçilerinin beğenisine sunulmasını sağladı.

Günümüz teknolojilerini yakından takip eden Kartepe Belediyesi, vatandaşlara yönelik yeni uygulamaları yanında e-belediyecilik hizmetleri ile de site ziyaretçileri tarafından beğeni ile takip ediliyor. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve gelmesi ardından turizme yönelik proje ve hizmetlerin de barındırıldığı internet sitesi, artan yabancı turist potansiyeli de düşünülerek yabancı dil seçenekleriyle diğer ülkelerin ziyaretçilerine de kendini tanıtmaya başladı.

 

Yabancı Turistlere Kolaylık
Kartepe Belediyesi’nin resmi internet sitesinin turizm portalı yabancı turistlerce de daha sıklıkla ziyaret edilmesi ve tanıtımlarını uluslararası düzeyde bir açılımla daha geniş kitlelere ulaştırmak için İngilizce ve Arapça dil desteği de sunmaya başladı. http://turizm.kartepe.bel.tr/en ve http://turizm.kartepe.bel.tr/ar linkleri ile belediyenin sitesini yabancı ziyaretçilerine farklı dil seçenekleri de sunan Kartepe Belediyesi, sanal ortamda uluslararası turizm açılımını test yayını ile sürdürmeye devam ediyor.

Göreve geldiği günden beri Kartepe’deki turizm potansiyelini artırmaya yönelik temas ve hizmetlerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Cennetten bir köşe” sloganıyla Kartepe’yi ve ilçenin eşsiz doğal güzelliklerini Arap ülkelerinin diplomatları ve Arap İşadamları Dernekleri ile paylaşıyor. İkili temaslarının olumlu ve gelecek vaad eden yatırımların önünü açmaya yönelik olduğunu belirten Başkan Üzülmez, “Bu anlamda ilçe esnafımıza katkısı sağlamak ve tanıtımımızın sanal ortamda yabancı ziyaretçilerin daha çok ilgisini çekmek adına, belediyemizin internet sitesindeki turizm portalına yabancı dil versiyonu ekledik. İlk etapta İngilizce ve Arapça dil seçeneği sunduğumuz site ziyaretçilerimizi ilçemizde de misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız.” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99