Akademik Okullara büyük ilgi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Akademik Okullara büyük ilgi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Akademik Okullar’da ücretsiz olarak eğitim veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü faaliyetlerine devam ediyor. Üniversite gençliğinin akademik kariyerine destek amacıyla faaliyete geçirilen, yaklaşık 1000 öğrencisiyle haftanın 7 günü; Siyaset, Klasik Düşünce, İslam Tarihi, Ekonomi, Yabancı Diller ve Hukuk Okulları gibi eğitimler Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü çatısı altında verilmeye devam ediyor. Kocaeli’de ikamet eden herkesin katılabildiği ve tamamen ücretsiz olan Akademik Okullar, önümüzdeki dönemde de eğitim vermeye devam edecek.

 

ARAPÇA’YA BÜYÜK İLGİ
Farklı uygulamalarla gençlerin önünü açan, eğitim ve iş hayatına yönelik uygulamalar yapan Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün, akademik seviyedeki eğitimlerinden biri de Arapça Okulu. Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan Arapça Okulu’nda gençler; Arapça’yı hem sosyal hayatta kullanmak amaçlı hem de ilerideki çalışma hayatlarında kullanma amacı ile öğrenmek istiyorlar.

 

ARAPÇA, ARAPÇA KONUŞANDAN ÖĞRENİLİR
Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Yabancı Diller Arapça Okulu’ndaki katılımcılara, Türkçe bilmeyen ve Arapça konuşan öğretmen tarafından eğitim veriliyor. Bu sayede gençler Arapça’yı adeta yaşayarak öğreniyorlar. Katılımcılar, Suriyeli öğretmenin derste anlattığı Arapça hikâyeleri, beden dili desteği ile neredeyse tamamını anlayabildiklerini söylediler. Öğretmenlerinin Türkçe bilmemesini büyük bir şans olduğunu düşünen öğrenciler, bu şekilde daha verimli ve etkili öğrendiklerini belirttiler.

 

KISA SÜREDE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK
Üniversitelerin çeşitli bölümlerindeki öğrencilerin katıldığı Arapça Okulu’nda, daha önce hiç Arapça dersi almamış öğrenciler de var. Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Ayşenur Cangül, hiçbir alt yapısı olmamasına rağmen kısa sürede epey bir yol kat ettiğini söyledi.

 

ÖĞRENCİLER TEŞEKKÜR ETTİ
Aralarında Mühendislik, Siyasal Bilgiler, İktisat gibi birçok bölüm öğrencisi olan katılımcılar, Yabancı Diller Okulu’ndan çok memnun olduklarını, diğer akademik okullardan da istifade etmeye çalıştıklarını ve bu hizmetlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine sağladığı katkıyı önemsediklerini ifade ederek, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere Akademi Üniversite projesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99