‘’Felçten değil bilmemekten korkun’’ - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

‘’Felçten değil bilmemekten korkun’’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve İzmit Rehabilitasyon Merkezi ortaklığında Engelliler Haftası nedeniyle Omurilik Felci ile ilgili seminer gerçekleştirildi.

KOÜ’deki ‘’Felçten değil bilmemekten korkun’’ seminerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Nermin Tol ve Dilek Karaca, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Bekir Köksal, Kocaeli Üniversitesi Engelliler Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Erbil Dursun ve Kocaeli Üniversitesi öğrencileri katıldı. Seminerin ardından üniversite bahçesine TEMA Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından ağaç dikildi.

 

ENGELLER KALKMALI

Seminerde konuşan Başkan Danışmanı Tol, ‘’Engelleri kaldırmak için bizler elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Her bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmadan çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Bu güzel etkinlikte sizlerle buluşmaktan dolayı oldukça mutluyum. Bu vesileyle engelliler haftamızı kutluyorum’’ diye konuştu.

 

OMURİLİK FELCİYLE İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde omurilik felciyle ilgili konuşan Prof. Dr. Dursun, ‘’Omurilik felciyle ilgili farkındalık yaratmalıyız. Tedavi nasıl yapılır, bunlar uzmanlara sorulmalı ve uzmanlarla birlikte hareket edilmelidir’’ diye konuştu.

 

AĞAÇLANDIRMA YAPILDI

Kocaeli Üniversitesinin giriş kapısının hemen yanında bulunan alanda Engelliler Haftası nedeniyle 83 adet ağaç dikimi gerçekleştirildi. Program daha sonra çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99