GÖRSEM 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

GÖRSEM 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Görsem derneği başkanı Dursun Karaman ve yönetiminin dernek merkezindeki açıklamasına çok sayıda üye ve Kocaeli Üniversitesi iletişim Fakültesinden Doçent Doktor Nihal Paşalı Taşoğlu da katılarak mini bir seminer verdi.

Başkan Karaman açıklamasında şunlara değindi; Farklılıklar, özündde yadırganacak durumlar değildir. Çünkü farklılık, biz insanların doğasında var, bu fark yalnızca engelli olmakla sınırlı değildir, pek çok açıdan birbirimizden farklıyız. Hepimizin farklı özellikleri var, farklı gereksinimleri var.Güçlerimizde zayıflıklarımızda farklı.

Engellilerin karşılaştığı engelin temelinde sahip olunan engel değil ;engelin yarattığı farklılığı bahane eden toplumun engelliye karşı geliştirdiği engelleyici tutumlar yatmaktadır dedi.

Yıllarca ülkemizde engelliler günü düzenlenmektedir, bu gün içinde bedensel, işitme ve konuşma, görme, zihinsel engelliler ve süreğen hastaların sorunlarıı topluma, yönetimlere anlatmaya çalışılmaktadır. Günümüzde bir çok alanda sorunu olan engelliler, hala çeşitli engeller ile karşılaşmanın sıkıntıısını yaşamaktadır. Yetkililerden bu sorunlara çözüm bulunmasını istiyoruz dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99