Teröristbaşı Gülen'in ikinci planı, Türkiye'de Hayatı Durdurun - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Teröristbaşı Gülen'in ikinci planı, Türkiye'de Hayatı Durdurun

15 Temmuzda girştiği darbenin başarılı olmaması sonucunda ikinci plan olarak devreye sokmayı düşündüğü iddia edildi. Teröristbaşı Gülen'in bilişim uzmanlarına talimat verdiği ve böylelikle 'Türkiye'de hayatı durdurma' planı yaptığı iddia edildi

Teröristbaşı Gülen: Türkiye'de Hayatı Durdurun

 

Teröristbaşı Gülen'in bilişim uzmanlarına talimat verdiği ve böylelikle 'Türkiye'de hayatı durdurma' planı yaptığı iddia edildi

 

 Bu plan kapsamında, 'FETÖ'nün başta ABD, Kanada  olmak üzere çeşitli ülkelerdeki hackerları aracılığı ile bankacılık, enerji ve ulaşım sektörünü hedef alacağı yönünde istihbarat alındığı öne sürüldü.

 

Darbe soruşturmalarında 'gizli tanık' olan bazı bilişim uzmanları yeni darbe planlarını itiraf ederek Teröristbaşı Fertullah Gülen'in örgütün bilişim uzmanlarına, Türkiye'de hayatı durdurun' talimatı verdiğini' iddia edildi.

 

HACKER'LARIN DEVLET SİSTEMLERİNE SIZDIĞI' İDDİA EDİLDİ

 

 FETÖ'nün siber terör saldırı hazırlıklarına ' Ak parti'nin darbe soruşturmasının miladı olarak kabul ettiği 17-25 Aralık operasyonlarından sonra başladığını iddia eden gizli tanıkların, hackerların MERNİS, e-devlet, TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi), UYAP bilişim ağı ile SEÇSİS (Sandık sonuçları paylaşım sistemi) gibi sistemlere sızdığını söyledikleri belirtildi.

 

"SİBER SALDIRI B PLANI OLARAK REZERVDE TUTULUYORDU"

 

Bir gizli tanığın, "Darbe girişiminin başarısız olması halinde siber saldırı B planı olarak rezervde tutuluyordu. Uyuyan hackerlar çeşitli ülkelerden eş zamanlı siber saldırıya kalkışacak" diye ifade verdiği kaydedildi.

 

"PARALEL SERVER'LARA AKTARDILAR"

 

Hackerların kamu kurumlarına yurt dışından yaptıkları sızmalar ile işlem ağlarındaki sistem açıklarını tespit ettiği öne sürüldü.

Diğer bir iddiaya göre, darbe girişiminden sonra kapatılan TİB'e ait verilerin kurulduğu günden itibaren yabancı ülkelerdeki 'paralel' server'lara (bilgisayar veri tabanı) aktarıldı. 'Paralel' arşivin Kanada

'ya da Malezya'da olduğu tahmin ediliyor.

(Kaynak: Sputnik)

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99