Şehit aileleri için dövüşecekler - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Şehit aileleri için dövüşecekler

Dünyanın en büyük kick boks müsabaları arasında yer alan ‘Mix Fight Gala’ gecesi öncesi düzenlenen basın toplantısında Türk ve Alman takımı birbirlerine meydan okudu. Akmis Grup bu muhteşem etkinlik sonrası elde edilecek geliri şehit ailelerine bağışlayacak

Akmis Grup öncülüğünde dünyanın en büyük kink bosk müsabakası ilimizde düzenlenecek. Akalp Organizasyon tarafından Cumartesi akşamı (yarın) İzmit Şehit Recep Topaloğlu spor salonunda gerçekleşecek olan ‘Mix Figth Gala’ organizasyonu öncesi düzenlenen basın toplantısında Türk ve Alman takımları kamu oyuna tanıtılırken, sporcuların hırsı ise gözlerden kaçmadı. Rakipleriyle yüzleşen kink boksçular deyim yerindeyse birbirlerine meydan okudu.

 

İzmit Ramada Otel’de gerçekleşen lansman programına Akmis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp ve Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Karaalp, Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy, Almanya’nın en önemli organizatörlerinden olan Sefer Göktepe, Türkiye Boks Federasyonu yöneticileri katıldı. Programda Türk takımında ülkemizde adına Avatar Atakan ismiyle duyuran Çağan Atakan Arslan, Erkan Varol, Aykut Tonkal, Jafar Ahmadi, Fatih Aydın, Gökhan Gülücü, Mükemin Güler, Okan Bitane, Sinan Ulutürk yer aldı.

 

Almanya'yı ise Kevın Brenda, Jeton Bojra, Jerome Heinz, Tarık Khbabez, Charfedin Machfar, Viktor Bogutzki, Reggean Boudilio Gudo, Edgar Manz, Timo Seidel ve Enriko Kehl  temsil edicek. Öte yandan efsane spor spikeri Orhan Ayhan’da yer aldı. Muhteşem karşılaşmada Ayhan maçları kendine has üslubuyla yorumlayacak. Yarın akşam gerçekleşecek programda ünlü pop sanatçısı Murat Dalkılıç’ta konser verecek.

 

Toplantıda konuşan Akmis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, “15 Temmuz gecesi Türkiye ‘FETÖ cuntacılılarının’ yumruğuyla karşılaştı. Türk halkı bu yumruğa karşı gardını iyi aldı ve Türk halkının yumruğu daha kuvvetli oldu. Biz şimdi halkın psikolojik olarak rahatlaması için bir organizasyon düzenliyoruz. Aslında bu Türk halkına 15 Temmuz hediyesidir” dedi.

 

Karaalp sözlerine şöyle tamamladı: “15 Temmuz gecesinden organizasyonun düzenlenmesi konusunda ekibimizle karar aldık. Alman sporculara da amacımızı anlattık. Kendileri, Türk halkına destek olmak istediklerini söylediler. Böylelikle resmen organizasyonu başlatmış olduk. Kocaeli valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile fikir alışverişinde bulunduk. Organizasyonun Biletix üzerinden satılacak tüm gelirlerinin Başbakanlığın açtığı ’15 Temmuz şehit ailelerine destek kampanyası’ na aktarılmasını teklif ettik. Kendisi de bize mutluluğunu dile getirdi” Diğer konuşmaların ardından tartılan sporcular adeta birbirlerine meydan okudu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99