MURAT ÖZDAĞ YENİDEN GÖZALTINA ALINDI - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

MURAT ÖZDAĞ YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ gözaltına alındı

Paralel darbe girişimi sonrası hükümet harekete geçti. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında paralel yapı mensubu kim varsa açığa alındı. Öte yandan iş adamlarına yönelik de operasyon başlatıldı. Daha önce paralel yapıya mensup olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve yurt dışı yasağı konularak 250 bin TL kefaletle serbest bırakılan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ da bugün polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 

Bilindiği gibi Özdağ'a gözaltına ilk alındığında kelepçe takıldığı için polisler eleştirilmişti. Çünkü Özdağ dışında hiçbir iş adamına kelepçe takılmamıştı. Bu kez Özdağ'a ters kelepçe takılması dikkat çekti. Özdağ her ne kadar 17-25 Aralık sonrası cemaatle ilişkisini söylese de bu inandırıcı olmamıştı. Hatta herkesi inandırmak için 15 Temmuz sonrası başlayan demokrasi nöbetlerinde AK Parti il binası önünden hiç ayrılmadı, en ön saflarda yer aldı.

 

Özdağ'ın gözaltına alınması bir süredir bekleniyordu. Özdağ'ın bu sabah evine yapılan baskında yatağında uyuduğu sırada polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü öğrenildi. Murat Özdağ'ın dün yaptığı telefon konuşması dinlemeye takıldı. İddiaya göre; Özdağ, bir yakınına, "Tüm mal varlığımı satışa çıkaracağım ve gidip yurt dışına yerleşeceğim" dedi. Polis ekipleri, Özdağ'ın bu konuşması sonrası harekete geçti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99