Osmangazi Köprüsü törenle açıldı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Osmangazi Köprüsü törenle açıldı

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Köprü bayram sonuna kadar ücretsiz

 

Osmangazi Köprüsü açılışı törenle gerçekleşti. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın da izlediği açılışta bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nün bayram tatilinin sonuna kadar ücretsiz olacağını duyurdu. Öte yandan, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, köprü geçiş ücretinin 89 TL olacağını açıkladı.

 

 

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate düşürecek ve Avrupa’nın en uzun ikinci köprüsü olan  Osman Gazi Köprüsü açılışına, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İç İşleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtuluş,  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ,Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü,  İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan , Dilovası Belediye Başkan'ı Ali Toltar, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, GTÜ Rektörü Haluk Görgün, AK Parti İl Başkan'ı Şemsettin Ceyhan ve çok sayıda davetli katıldı

 

Osmangazi Köprüsü’nün açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize dost olarak yaklaşan herkesin en büyük dostu olmayı sürdüreceğiz. Bize husumet besleyenleri caydırmak için de her türlü tedbiri almaktan çekinmeyeceğiz. Yeni Türkiye’nin inşasının önünde kimse duramayacaktır, 2023 hedeflerimize ulaşmamızı kimse engelleyemeyecektir” dedi.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenleri rahmetle andığını belirterek, sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralılarımıza şifalar ve milletimize de başsağlığı diledi. Hiçbir zaman eğilmediklerini ve eğilmeyeceklerini, sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğileceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun dışında asla eğilmeyeceklerini anlattı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99