Başiskele’de anlaşma sağlandı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başiskele’de anlaşma sağlandı

Başiskele Belediye Başkanlığının üyesi olduğu Yerelsen ile Hizmet-İş Sendikamız arasında devam etmekte olan ve 15 Nisan tarihinden itibaren yürürlükte olacak olan Toplu-İş Sözleşmesi görüşmeleri taraflar arasında anlaşma ile sonuçlandı. Ortalama yevmiyelere yüzde 11.50 oranında artışla imzalanan sözleşme 73 çalışanın yüzünü güldürdü.

 

 

EN İYİ SÖZLEŞME
Anlaşmanın imzalanması sırasında bir konuşma yapan Hizmet-İş sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, “ Başiskele Belediyesiyle yürütmüş olduğumuz Toplu-İş sözleşmesi müzakerelerini yüzde 11.50 oranında ücret artışıyla imzalıyoruz. Yapılan bu ücret artışı Türkiye ve Kocaeli ortalamasında en iyi sözleşmelerdendir. Çalışanlarımıza ve Başiskelemize hayırlı olsun. Sayın belediye başkanımız bu zamana kadar çalışanlara ve bize verdiği değer ortadadır. Bizde çalışanlar olarak kendisine değer veriyor ve seviyoruz. Şahsım. Sendikam ve çalışanlar adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
ÇALIŞANLARIN MUTLULUĞU
Başiskele Belediye başkanı Hüseyin Ayaz’da yaptığı konuşmada, “ Çalışanların mutluluğu benimde mutluluğumdur. Yaptığımız bu ücret artışının işçilerimiz aileleriyle birlikte huzurlu, mutlu bir şekilde yaşamalarına vesile olsun inşallah. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Başiskelemize hep birlikte hizmet edeceğiz” dedi. Anlaşma tutanağının imzalanmasında, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürü Sinan Özdenkaya, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Şube Sekreteri Muharrem Subaşı, Şube Eğitim Sekreteri İbrahim Özkaraaslan, İşyeri Sendika Baştemsilcisi Aşkın Doğan, İşyeri Sendika Temsilcileri Sezgin Özgür ve Şamil Ağsakallı’da hazır bulundular.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99