Türkan Dereli öğrencileri Kitzania’da eğlendi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Türkan Dereli öğrencileri Kitzania’da eğlendi

İstanbul’da 10 bin metrekarelik alanda, çocukların gelecekte olmayı istedikleri meslekleri deneyimlemeleri için kurulan Kitzania’ya giden Türkan Dereli öğrencileri hayallerini gerçekleştirme imkanı bularak eğlendi.

Türkan Dereli Okul Aile Birliği’nce düzenlenen geziye yaklaşıl yüz veli ve öğrencilerin yanı sıra Okul Müdürü Alper Yazıcı, Müdür Yardımcıları Osman eski ile Okul aile birliği üyeleri katıldı.

Anlamı ‘İyi çocuklar ülkesi’ olan Kitzania’da çocuklar bankayı, hastaneyi, polis karakolunu, itfaiyeyi, gizli ajan eğitim merkezini, havacılık akademisini ve tiyatroyu içeren 60’ın üzerinde eğlenceli tesisi dilediklerince ziyaret etti.
KidZania’da gerçek dünya markaları ile işbirliği yapılarak 4-14 yaş arasındaki çocukların gerçek hayatta yetişkinlerin taşıdığı rolleri alarak bu günden geleceğe hazırlanmaları hedeflerken, çocuklar 60’tan fazla birimde, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90'dan fazla rol üstlenme faaliyetinden istediklerini seçti.
Türkan Dereli öğrencileri gerçek dünyanın bir simülasyonuyla geleceğe hazırlanırken bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buldu.
.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99