Değirmendere’de THM konseri - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Değirmendere’de THM konseri

Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Türk Halk Müziği korosu önceki akşam verdiği konserle izleyenleri büyüledi.

Sosyal faaliyetler açısından oldukça aktif olan Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu geçtiğimiz gün Gölcük Belediyesi tarihi Kazıklı Kervansaray’da iki etkinliği bir arada gerçekleştirdi.

Öncelikle Görsel Sanatlar öğretmeni Nilüfer ORUÇ’un önderliğinde teması müzik olan bir resim sergisi açılışı gerçekleştirilirken ardından yine okulun öğrencilerinden oluşan Türk Halk Müziği korosu yine Müzik öğretmeni Şirvan ÖZER önderliğinden yaklaşık iki saat süren bir programla izlemeye gelen 350 kişiye unutulmaz anlar yaşattılar.
İlçe Milli Eğitim müdür yardımcıları ve okul müdür yardımcılarıyla öğretmen ve velilerin izlediği konserde çeşitli yörelerimize ait parçalar beğeniyli izlendi.
Uzun süredir çalışmalarını devam ettirdiklerini ve meyvelerini sergilemek üzere bu konseri düzenlediklerini belirten ve aynı zamanda orkestrayı yöneten müzik öğretmeni Şirvan ÖZER desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gölcük Belediyesi ve okul müdürleriyle öğretmen arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi. Okul Müdürü Mehmet ÇAKIR’da okul olarak bu tür etkinliklerde ön plana çıkmanın gururunu yaşadıklarını ve her zaman bu faaliyetlerin arkasında olacaklarını belirtti.
Halk oyunlarıyla renklenen konser toplu fotoğraf çekimi ve çiçek takdimlerinin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99