İzmitli yapımcının filmi “Sol Şerit” vizyona girdi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İzmitli yapımcının filmi “Sol Şerit” vizyona girdi

Yapımcılığını İzmitli Yiğit Nalçacı’nın üstlendiği oldukça eğlenceli ve komik yol hikayesi filmi “Sol Şerit” dün vizyona girdi. Film ekibi önümüzdeki hafta İzmit’te bir sinemada da oyunculu gösterim yapacak

Yapımcılığını İzmitli Yiğit Nalçacı’nın üstlendiği, oldukça eğlenceli ve komik yol hikayesi filmi “Sol Şerit” dün vizyona girdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı içerisinde desteklediği sayılı projeden biri olarak beyazperdede izleyicisiyle buluşan ve Terra Filmcilik’in sahibi İzmitli Yiğit Nalçacı’nın yapımcılığını üstlendiği “Sol Şerit” izleyiciden büyük beğeni topladı. Senaryosunu Özgür Ağaoğlu’nun yazdığı, yönetmenliğini İnci Balabanoğlu Ahıska’nın üstlendiği filmin çekimleri 2015 yılının Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Ankara, Eskişehir ve Denizli’de gerçekleştirildi.

İZMİT’E DE GELİYORLAR

Filmin bugün 36 ilde 100 sinema salonunda vizyona girdiğini belirten Yiğit Nalçacı, “Bir yol filmi olan Sol Şerit çekilirken 24 bin kilometre yol yapıldı. Çekimler 33 gün sürdü ve oyuncu olarak kalabalık bir kadrosu bulunuyor. Bu benim ilk uzun metraj filmim. Film diğer illerle aynı gün İzmit’te de Dolphin, Symbol AVM ve 41 Burda AVM’deki sinemalarda da gösterime girdi. Filmin tüm afiş çalışmalarını, görsellerini, internet sitesini, basın ilişkilerini, kamera arkası çekimlerini İzmitli fotoğraf sanatçısı, aynı zamanda Kocaelispor yöneticisi Loft Ajans’ın sahibi Efe Nalçacı tasarladı ve yaptı. Önümüzdeki hafta içinde İzmit’te de bir sinemada oyunculu gösterim gerçekleştirmek istiyoruz. Şuan hangi sinemada yapacağımız belli değil ama yakında netleşecek. Bunu da önümüzdeki günlerde sosyal medya hesaplarımızda duyuracağız” dedi.
AKSİLİKLER BAŞLAR...
Film, üç arkadaşın yol hikayesine odaklanıyor: Çocukluktan beri birbirinden ayrılmayan üç arkadaş Cem, Barış ve Volkan; Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Fakat daha yolculuk başlamadan aksilikler başlar. Düğüne yetişmek zorunda olan kahramanlarımızın başına türlü belalar gelirken, düğün evindeki krizler de komik ve macera dolu bir yol hikayesine eşlik edecektir. Bu eğlenceli ve komik yol hikayesinin sonu bir düğüne mi yoksa bir bilinmeze mi çıkacaktır...
ANKARA’DAN DENİZLİ’YE
Sol Şerit filminin çekimlerinin önemli bir kısmı Denizli’de gerçekleşti. Final sahnesinin Denizli halkının da katılımıyla Denizli meydanında çekildiği film için Delikliçınar Meydanı’ndaki camdan horoz heykelinin etrafına büyük bir set kuruldu. Filmin başrol oyuncuları Deniz Baysal, Cem Aksakal, Sermet Yeşil ve Alper Baytekin’e Denizli halkı yoğun ilgi gösterirken; filmin başka bir sahnesi de İncilipınar Parkı’nda çekildi. Yüzlerce Denizlilinin çekimlerini izlediği Sol Şerit filmi 25 Mart Cuma gününden itibaren vizyona girdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99