Başkan Karaosmanoğlu, ‘’2 yılda 2 milyar 255 milyon TL yatırım yaptık’’ - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’2 yılda 2 milyar 255 milyon TL yatırım yaptık’’

AK Parti İl danışma Meclisi toplantısında 2 yıllık hizmetlerini anlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2 yılda vaatlerin yüzde 77’sini yaptıklarını, yüzde 23’ünün ise projelendirdiklerini söyledi.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’2 yılda 2 milyar 255 milyon TL yatırım yaptık’’

AK Parti 87’inci İl Danışma Meclisi Yerel Yönetimler toplantısı Antikkapı’da yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2 yıllık hizmetlerini anlattığı toplantıya MKYK üyesi ve Milletvekili Zeki Aygün, Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ve diğer bürokratların yanı sıra İlçe Belediye Başkanlarıyla birlikte AK Parti ilçe başkanları ve teşkilat mensupları da katıldı. Başkan Karaosmanoğlu teşkilat üyelerine yaptığı sunumda, “Kentimize 2 yılda 2 milyar 255 milyon lira tutarında yatırım yaptık. Bu başarı sizlerle birlikte gerçekleştirilmiştir” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ
İl Başkanı Şemsettin Ceyhan toplantının açılış konuşmasında, Mart ayında 12 ilçenin danışma meclisi toplantılarında Belediye Başkanlarının iki yıllık hizmetlerini içeren sunumları dinlediğini ifade ederek “Sunumlarda gördük ki beyannamelerimizin çoğunu yerine getirmişiz ve söz vermediğimiz hizmetleri gerçekleştirmişiz. Belediye başkanlarımızı yaptıkları hizmetlerden dolayı canı gönülden kutluyorum. Salı günleri ilçelerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. Burada tüm teşkilat mensuplarımızla istişare yapıyor, öneri ve sorunlarını dinliyoruz” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ TEŞKİLATI TÜRKİYE’DE YİNE BİRİNCİ
STK ziyaretleri sürdüklerini belirten, 267 bin üyelerinin olduğunu açıklayan İl Başkan Şemsettin Ceyhan, “Kuruluşumuzdan itibaren tüm başkanlarımız üyelikler yaptı. Şu anda üyelerimizi ziyaret ediyor ve bilgilerini güncelliyoruz. Şuana kadar üyelerimizin yaklaşık yüzde 48’ni ziyaret ettik. Teşkilat performans sisteminde göreve geldiğimiz günden bu yana 12 kere Türkiye birincisi olduk. Şubat ayında da yine yüzde 87,5 ile yine birinciyiz. 972 ilçenin tüm çalışmaları neticesinde birinci ilçesi Kartepe’dir. Türkiye’nin ikincisi ise Başiskele oldu. Bu çok önemli bir başarıdır” dedi.

2 BİN 500 TEŞKİLAT ÜYESİ EĞİTİME TABİ TUTULACAK
Nisan ayında eğitim çalışmalarının yeniden başlayacağını vurgulayan Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Hafta sonları sabah ve öğleden sonra üçer saatlik eğitim vereceğiz. Birinci dersimiz ideal teşkilatçılık, ikincisi yeni anayasa, üçüncüsü dış politika ve hükümet icraatları olacak. İlk eğitimimize Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataç gelecektir. Bu eğitim programı ile 2 bin 500 teşkilat üyemizin bilgileri güncellenmiş olacak. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Başbakanımızla sohbet ettik. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Kocaeli teşkilatlarının heyecanını takdir etti” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARININ ARŞİVİ TUTULUYOR
İl Başkanı Ceyhan’ın ardından Milletvekilleri adına İlyas Şeker kürsiye çıkarak, mecliste yapılan bütçe görüşmeleri ile ilgili bilgi verdi. Türkiye’nin değişik yörelerinde gençlik üzerine çalışmalar yapılacağını belirten Şeker, “Kocaeli’de gençlik Sempozyumu yapacağız. Kocaeli teşkilatları Türkiye’de parmakla gösteriliyor. Yaptığımız çalışmalar tüm ülkeye örnek olmaktadır. Tüm Belediye Başkanlarımızla ilgili Genel Merkezde arşivlerini oluşturuyoruz. Lehte ve aleyhte tüm bilgiler arşivleniyor. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor ve belediye başkanlarının karnesi olarak 2019 yılında karşılarına çıkacak” dedi.

SİYASET CİDDİYET VE FEDAKÂRLIK İSTER
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, danışma meclisinde ki konuşmasında Siyasetin ciddiyet, emek, sabır ve fedakârlık isteğini vurguladı. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca, “Bu fedakârlıkları yaptık ki bu günlere geldik. Tüm hizmetleri biz beraber yaptık. Bizi bir araya getiren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız arı gibi çalışıyor” diye konuştu.

KENTİMİZE KAZNDIRDIĞIMIZ ESERLER HEPİMİZİN ESERİDİR
Milletvekillerimizin, İl Başkanlarımızın ve Bakanlarımızın bu kentte yapılan her hizmette katkılarını olduğunun altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizim anladığımız siyasette dedikodu yoktur. Ayağa basma, yalan, dolan asla yoktur. Siyasetten nemalanma asla yoktur. Bugüne kadar yaptığını çalışmalardan dolayı tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Kentimize kazandırdığımız tüm eserler sizin eserinizdir” dedi.

VAATLERİMİZİN YÜZDE 77’Sİ BİTTİ
Bugüne kadar teşkilatlarımızın yüzünü eğecek hiçbir işin içinde olmadığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Vatandaşımız evet mührünü partimize bir kez daha basarak bizlere görev verdi. İlçe Belediye Başkanlarımız hesaplarını verdi ve şimdi bizde teşkilatlara veriyoruz. Verdiğimiz vaatlerinde yüzde 77’sini yaptık, yüzde 23’ünü ise projelendirdik. 2 yılda yapılan yatırım 2 milyar 255 milyon liradır. Bunların büyük bölümünü kendi bütçemizden yapıyoruz. Beyanname harici 250’den fazla projeyi yaptık ya da yaptırdık. Her birini tek tek saymamız mümkün değil. En az 500 bin veya 5 milyonluk yatırımlardır bunlar” açıklamasını yaptı.

İKİ METRO HATTI İÇİN EKİPLERİMİZ ÇALIŞIYORUZ
Rutin hizmetlerimizde ise kaliteyi düşürmeden çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “7 yıl önce çocuklarımıza verdiğimiz bilgisayar tabletlerin en iyisini bu yılda verdik. Toplu taşımada değişim yapacağız dedik ve raylı sisteme geçtik. İnsanların vücudundaki damarlar gibi bir ulaşım sistemi kurmalıyız. Metro çalışmamız etap etap gerçekleşecektir. Körfez Atalar mahallesinde başlıyor ve Cengiz Topel Havaalanına kadar devam ediyor. Alt yapı çalışmaları da devam ediyor. Ulaştırma Bakanlığımızla birlikte yapacağımız ikinci çalışmamızda Gebze, Darıca ve OSB’ler metro sistemi olacaktır” ifadelerini kullandı.

HIZLI TRENLE TANIŞARAK YENİ TÜRKİYE’Yİ GÖRÜN
Metro sistemlerinin artık gelecekte Kocaeli’de gerçekleşmesi gereğini özellikle vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Yerin altında raylı sistemlere geçiş yapmamız gerekiyor. Fizibilite çalışmalarımız bitti. 10 kilometrelik hattın proje çalışmalarını yapıyoruz. 2018 yılında projeleri bitirip, 2019 yılında kazmayı vurmak istiyoruz. Bundan sonra hedefimiz 2023 olacak ve o tarihte raylı sistemle yolculuk yapmaya başlayacağız. Tramvay çalışmamız İzmit’e başladı ve devam ediyor. 2017 yılında tramvaya bineceğiz. Sizlerden hızlı tren ile tanışmanızı ve Yeni Türkiye’yi görmenizi de istiyorum. Banliyö seferlerimiz karşılıklı 4 sefer olarak yapılıyor ancak 8 sefer olması için girişimlerimiz var” dedi.

DENİZ ULAŞIMINI ARTIRMAK İSTİYORUZ
Marmaray’la Gebze’yi birleştireceklerini de söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Gebze Metrosunu Sabiha Gökçe Havaalanına bağladığımızda Gebze ile Marmaray da birleşmiş olacak. Biliyorsunuz yeni doğalgazlı otobüsler aldık. Esnaflarımız biraz tedirgin oldu ama onlarla da anlaşacağız. Sonuçta onlar bizim esnaflarımız ve yok saymıyoruz. Körfez Geçiş Köprüsü’nün bağlantı yollarını biz yaptık. Bu köprü açıldığında Kocaeli’nin trafiği yüzde 25-30 azalacak. Mayıs ve Haziran aylarında köprüden geçmeye başlayacağız. Otoyol bağlantılarına önem veriyoruz. Deniz ulaşımında her gün 90 sefer yapılıyor. Günlük 140 bin kişi taşıyabiliriz. Ama yolcu sayısı 16 bin. Buna rağmen biz deniz ulaşımı sürdürüyoruz” diyerek önemli bilgiler verdi.

KAVŞAĞA SABANCI’NIN İSMİ VERİLECEK
Valilik önünde yapılan üst geçidin adını Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin verildiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Büyüklerimizi unutmayarak vefamızı gösteriyoruz. Kavşak çalışmalarımız devam ederken, Kandıra Duble yolu çalışmaları da başlamak üzere. Bu proje kapsamında köprü ve kavşaklarda yapılacak. Brisa’nın önünde yapılan kavşağın ve yan yolun ismine rahmetli Sakıp Sabancı’nın ismini vereceğiz. Bunu da burada ilk kez açıklıyorum. Yeni yapılan stat içinde yeni yolları kentimize kazandıracağız. Gerek otoyoldan gerekse D-100’den bağlantılar olacak. Kullar deresi üzerinde çalışma yapacağız ve bu bölgemizde ki trafik rahatlayacak” dedi.

PEREMBE PAZARINDA METRO İSTASYONU OLACAK
Cezaevi kavşağını rahatlatacak bir çalışma yapılacağı bilgisini veren Başkan Karaosmanoğlu, Rota Limanı kavşağını oradaki iş adamlarına yaptırılacağını da belirtti. Karşıyaka kavşağını yeniden düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kartepe’de bağlantı yollarını yapacağız. Salim Dervişoğlu Caddesini duble yol haline getirecek, D-100’e paralel bir yol oluşmasını sağlayacağız. Londra da olmayan yollar artık bizim köylerimizde var. Kadıköy Mahallesi’nde yaptığımız katlı otoparkın üst katını düğün salonuna çevirdik. Perşembe Pazarımız bizim metro istasyonumuz olacak. O istasyonla ilgili proje çalışması devam ederken üstü de meydan olacak. Eski valilik binasının yerine yer altı otoparka dönüştürüyoruz. Kocaeli Devlet Hastanesinin mevcut yerini aldık ve oranın da altını katlı otopark yapacağız” diyerek teşkilat üyelerine önemli bilgiler verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HALKLA YAPACAĞIZ
Endüstriyel dönüşümlere önem verdiklerini, Mannesman fabrikasından deniz kenarında olan bölgesini aldıklarını açıklayan Başkan Karaosmanoğlu, “Burayla ilgili projelerimiz devam ederken, Kocaeli Fuarı ile ilgili proje çalışmalarımızda var. Kongre merkezlerimizle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Symbol AVM’de şu an kongre merkezi çalışması sürüyor. 2017 yılının başında hizmete alınmasını bekliyoruz. Derince’de de kongre merkezi çalışmamız olacak. Büyük bir alanımız var bunu değerlendireceğiz. Master planımızı yaparak, nerede kentsel dönüşüm gerekir bunu hazırladık. Kentsel dönüşümü mutlaka halkla yapmalıyız. Halk bilmiyorsa ve tedirginse biz o işi yapmayız. Halk inanacak ve kabul edecek ondan sonra çalışacağız” dedi.

HES PROJELERİ GELİYOR
Kandıra sahillerinde kadınlarımız için plaj yapacağız diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kadınlarımızın bu bölgeye gitmesi için otobüs seferleri koyacağız. Kartepe-Uzuntarla doğal hayvanat bahçesi yapacağız. Yuvacık Barajında HES yaptık, Namazgah Barajında ise inşaat devam ediyor. Soğuk Pınar’da ise 3 yer de HES yapılacak. Güneş enerjisi ile de elektrik üretimini yapacağız” diyen Başkan Karaosmanoğlu birçok proje hakkında teşkilat üyelerine bilgi verdi. Sunum sonrası basına kapalı olarak soru cevap kısmına geçildi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99