Balık sevdası faciayla bitti - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Balık sevdası faciayla bitti

Dün Kandıra Seyitaliler Köyünde bulunan Arıklar Gölüne 2 metrelik şişme botla ağ atmak için gelen iki arkadaşın botu patlayınca facia yaşandı. Amatör balıkçıların biri yüzerek kıyıya çıkmayı başardı. diğeri ise boğuldu

Kandıra’ya bağlı Seyitaliler köyünde bulunan Arıklar Gölüne ağ atmak için otomobilleri ile Sakarya'dan gelen Hayrettin Yalçın (33) ile Abdullah Ümit Ortaç (26) akşam saatlerinde yanlarında getirdikleri 2 metrelik şişme bot ve ağlarla birlikte göle açıldı. Havanın kararmaya başladığı esnada çıkan şiddetli lodos ile şişme bot alabora olunca iki arkadaş gölün karanlık sularına düştü.
Yüzerek kıyıya çıkıp yardım istedi
Dalgıç olduğu öğrenilen Hayrettin Yalçın yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken Abdullah Ümit Ortaç ise gölün karanlık sularında kayboldu. Yüzerek kıyıya çıkan Hayrettin Yalçın, yolun kenarındaki bir evin kapısını çalarak botlarının alabora olduğunu ve arkadaşının kaybolduğunu söyledi. Ev sakinleri tarafından olayın haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye, jandarma, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi.
Arama çalışmaları devam ediyor
Olay yerine gelen sağlık ekipleri gölden yüzerek çıkan Hayrettin Yalçın’ı olay yerinde sağlık kontrolünden geçirdi. Sağlık durumu iyi olan Yalçın, olay yerine gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinin botuna binerek arama ve kurtarma çalışmalarına başladı. İtfaiye ve AFAD ekiplerine botlarının alabora olduğu yeri gösteren Yalçın, daha sonra jandarma aracına alındı. Yaklaşık 5 saattir sürdürülen arama kurtarma çalışmaları devam ederken itfaiye ve AFAD ekipleri gölün yüzeyinde tarama çalışması yapıyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99