Körfez Belediyesi Yine Kürsüde - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez Belediyesi Yine Kürsüde

Trabzon’da yapılan “Timur Akıncı Anısına Master Yüzme Bahar Şenliği” yarışlarında, Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Kulübü sporcusu Nihan Kuru 100 metre serbest stil yarışında 3. ve 50 metre sırt yarışında 2. olarak Körfez’i gururlandırdı.

Sporun yaygınlaşması ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için yoğun çalışmalar sürdüren Körfez Belediyesi, "Spor Kenti Körfez" hedefiyle sportif faaliyetleri futbol, güreş, voleybol, basketbol, kiks box, yüzme alanında sürdürüyor. Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen başarı üstüne başarı alan Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Kulübü sporcuları düzenlenen yarışmalarda kürsülerin yeni sahibi oldu.
Trabzon’da Körfez Rüzgarı Esti
Bu kapsamda Trabzon’da yapılan “Timur Akıncı Anısına Master Yüzme Bahar Şenliği” yarışlarında, Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Kulübü sporcusu Nihan Kuru 100 metre serbest stil yarışında 3. ve 50 metre sırt yarışında 2. olarak Körfez’in gururu oldu. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran düzenlenen yarışmanın ardından Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Kulübü sporcusu Nihan Kuru’ya makamında ağırlayarak hem tebrik etti hem de alınan bu başarıyı ödüllendirdi. Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş’ında Nihan Kuru’yu tebrik ettiği ziyarette Spor Danışmanı Metin Özkan ve Çamlıtepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tesis Müdürü Zekeriya Çetin’de bulundu.
Kuru, “Bunlar Sadece Birer Başlangıç”
Körfez’e madalya getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Nihan Kuru, Belediye Başkanı İsmail Baran’ın kendilerine verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Kuru, “Alınan bu başarı değerli yöneticilerimizindir. Bizlere her zaman destek oldular ve olmaya devam ediyorlar. Bunlar sadece birer başlangıç. İlerleyen zamanlarda ilçemizi ve kulübümüzü tüm Türkiye’ye tanıtacağız.” Şeklinde konuştu.
Destek Bizden Başarı Sizden
Belediye Başkanı İsmail Baran ise spora verdikleri desteğin karşılığını almaya başladıklarını ifade ederek, “İşte bizim amacımız ve hedefimiz budur. Bu yola “Destek Bizden Başarı Sizden” diyerek çıktık. Görüyorum ki sporcularımız bu slogana uygun olarak birer birer başarıları elde ediyorlar.
Körfez’de birçok gencin ellerinden tutulmasını beklediklerini ifade eden Başkan Baran, “İlçemizde birçok gencimiz elinden tutulmasını bekliyor. Bu yönde ekip arkadaşlarımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle önemli çalışmalar yürütüyoruz. Nihan hocamız, kızımız bunlara en güzel örnek. Kendisinin bir eğitmen olduğunu biliyorum. Kendisinde olan bu yeteneği bu azmi öğrencilerine de lanse ederek ilçemizi yüzme branşında adından söz ettireceğine inancım tam. Bu başarının arkasında olan yöneticilerimizi ve sporcumuzu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99