Belden uyuşturmalı kolon kanseri ameliyatıyla sağlığına kavuştu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Belden uyuşturmalı kolon kanseri ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Geçtiğimiz günlerde Aile Konak Hastanesi’nde yapılan bir operasyonla kolon kanseri teşhisi konulan hasta uyutulmadan, belden uyuşturma yöntemiyle bağırsağın tümörlü kısmı çıkarılarak sağlığına kavuşturuldu

Karın ağrısı şikayetiyle Aile Konak Hastanesi’ne gelen hasta Ziya Sesigüzel’e genel cerrahi uzmanı tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonucu İleus (tümöre bağlı barsak tıkanıklığı) teşhisi konuldu.

Ameliyat kararı verilen hastanın, kalp yetmezliği, KOAH, hipertansiyon, diyabet, ritim bozukluğu gibi hastalıklarının olması sebebiyle genel anestezi altında ameliyatı riskli görülerek, epidural anestezi (belden uyuşturma) uygulanarak, uyutulmadan bağırsağın tümörlü kısmı alınarak sağlığına kavuşturuldu.
Aile Konak Hastanesi Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Ahmet ŞİRİNOCAK ve Anestezi uzmanı Uz. Dr. Yavuz UĞUR, bağırsak kanseri vakalarında özellikle yan hastalıkları bulunan ve yaşı hayli ileri olan hastalarda epidural anestezi yöntemiyle ameliyatlar başarıyla yapılmaktadır. Bu ameliyatta da hastanın yaşının ileri olmasının yanı sıra, yan hastalıklarının olması anestezi altında ameliyatı riskli kılmıştır. Biz de Epidural (belden uyuşturmalı) yöntemle hastayı uyutmadan bağırsağındaki tümörlü bölgeyi çıkararak hastayı sağlığına kavuşturduk dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99