KTO’da girişimcilik sertifikaları törenle verildi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

KTO’da girişimcilik sertifikaları törenle verildi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine hız kesmeden devam eden Körfez Ticaret Odası (KTO) şubat ayı eğitim programını tamamladı. KTO, programı başarıyla tamamlayan kursiyerleri için düzenlediği törenle belge dağıtımını gerçekleştirdi

İŞKUR ve ABİGEM tarafından organize edilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan Körfez Ticaret Odası, düzenlediği organizasyonla kursiyerlerine belgelerini verdi. Körfez Ticaret Odasında yapılan sertifika törenine Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, KOSGEB İl Müdürü Atacan Yücelen, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe ve KTO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. 9 gün boyunca devam eden kursu başarıyla tamamlayan 25 kursiyer belgelerini düzenlen törende protokol üyeleri tarafından aldılar.

 

ÇITAYI YÜKSELTECEK
Girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerler için düzenlenen sertifika töreninde konuşan KTO Başkanı Mustafa Efe ‘Körfez Ticaret Odası olarak girişimciliğe son derece önem veriyoruz. Kurslarımız 2016 yılı boyunca her ay aralıksız olarak devam edecek. Umuyoruz kurslarımızı bitiren kursiyerlerimiz iş hayatlarında da büyük başarılara imza atarlar. Ekonominin büyümesi, Türkiye’nin dünya ekonomisindeki çıtasının yükselmesi genç girişimcilerin becerisiyle mümkündür. Biz Körfez Ticaret Odası olarak 2010 yılından bu yana Bölgesel İstihdama destek sağlamak amacıyla Girişimcilik kurslarına dahil oluyoruz’ dedi. Efe, ayrıca, “ KOSGEB’den gelen uzmanlar tarafından 15 günde bir bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu kapsamda yeni iş kurmak isteyen ve mevcut firma sahiplerinin merak ettiği soruları birebir cevaplıyoruz” dedi.

 

KURSLAR İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇECEK
Uygulamalı Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verildiği törende konuşan Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can günümüzün en büyük sorunu işsizliktir diyerek, ‘ işsizliğin önüne geçmek ve yeni istihdam alanları yaratmaktır. İstihdam alanlarının yaratılması, bugün bu belgeyi alan girişimci adaylarımızla sağlanacaktır. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi kutlar, yapacakları işlerde başarılar dilerim. Unutulmaması gereken bir ayrıntıda, iş kuracak olan bu arkadaşlarımızın çalıştıracakları personelle işsizliğin azalmasında önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

 

RİSK ALMAKTAN KORKMAYIN
Törende konuşan KOSGEB il Müdürü Atacan Yücelen’de, girişimciliğin sırrı risk almaktır. Risk almaktan korkmayın. Risk alan girişimci iş hayatında başarılı olur” diyerek KOSKEB destekleriyle ilgili bilgiler verdi. İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz ise “İŞKUR olarak girişimci olmak isteyenler için elimizden gelen desteği sunuyoruz. Girişimcilik ve iş garantili kurslarımızla iş sahibi olmak isteyenlerin kılavuzu oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz” dedi. Tören belgelerin sunulmasıyla sona erdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99