CHP’li gençlerden 18 Mart yürüyüşü - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

CHP’li gençlerden 18 Mart yürüyüşü

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü sebebiyle kent merkezinde yürüyüş düzenlendi

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü sebebiyle önceki akşam kent merkezinde bir yürüyüş gerçekleştirildi. Merkez Bankası önünde toplanan CHP’liler buradan Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdü. Sabri Yalım Parkı’nda CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal bir açıklama gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermede bulunan Bal, “Bugün ben gidersem devlet yıkılır diyenlerin değil, ben bu devlet uğruna canımı veririm diyenlerin günüdür” dedi.

GENİŞ KATILIM

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi sebebiyle düzenlenen yürüyüşü partililer ilgisi yoğun oldu. Yürüyüşe CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakaadılar, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, il yöneticileri, ilçe yöneticileri, Eğitim İş Şube Başkanı Bilal Şener, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MEŞALELERLE YÜRÜDÜLER

CHP’liler akşam saatlerinde yürüyüş için Merkez Bankası önünde toplandı. Bu noktadan hareket eden CHP’liler Sabri Yalım Parkı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. CHP’li bazı gençler ellerine meşaleler alarak yürüyüşe katıldı. Sabri Yalım Parkı’na gelinmesinin ardından CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal burada bir açıklama yaptı.

ERDOĞAN’A GÖNDERME

Yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermede bulunan İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, “Bugün tarihte ‘Çanakkale Geçilmez’ diye anılan ve 1. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümündeyiz. Bu zafer bugün ‘Ben gidersem devlet yıkılır’ diyenlerin değil, ‘Ben bu uğurda can vereyim yeter ki vatan sağ olsun’ diyenlerin zaferidir. Bu zafer kendini dev aynasında gören cumhurbaşkanlarının değil, bir milleti ayağa kaldıran Atatürk’ün zaferidir” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99