“DÜNDEN BUGÜNE KADIN ELİ SERGİSİ” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

“DÜNDEN BUGÜNE KADIN ELİ SERGİSİ”

Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Gölcük Belediyesi’nin işbirliğinde açılan ve geçmişten günümüze arda kalan eserlerin sergilendiği, “Dünden Bugüne Kadın Eli Sergisi”, dün Sanat Sokağında bulunan Sanat Kahvesi’nde açıldı. Açılış dün kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle oldukça önemli bir sergi oldu. Serginin açılışına çok sayıda protokol üyesi ile birlikte çok sayıda kadın katıldı

SERGİYE KATILIM YÜKSEK OLDU

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, dün Gölcük Belediyesi Sanat Kahvesi, oldukça güzel bir etkinliğe daha evsahipliği yaptı. Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Gölcük Belediyesi’nin işbirliğinde açılan ve geçmişten günümüze arda kalan eserlerin sergilendiği, “Dünden Bugüne Kadın Eli Sergisi”, dün Sanat Sokağında bulunan Sanat Kahvesi’nde açıldı.Serginin açılışına, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Özgören Turnalı, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in eşi Feriha Ellibeş, çok sayıda Kanın Meclisi üyeleri ile ilçemizde görev yapan kadın idareciler katıldı.

GEÇMİŞTEN BUGÜNLERE
KALAN EL EMEĞİ ESERLER
Geçmişten günümüze arda kalan eserlerin sergilendiği, “Dünden Bugüne Kadın Eli Sergisi” nin açılış kurdelasını Nurten Özgören Turnalı, Feriha Ellibeş ve Bilge Saral birlikte gezdiler. Sergiyi gezen davetlileri eserler hakkında Turnalı ve Saral bilgilendirdi. Sergiyi büyük bir ilgi ve dikkatle gezen Kaymakam Yazıcı ve beraberindekiler, sergide sergilenen eserlerden oldukça etkilendiler. Kaymakam Yazıcı, sergide emeği geçen kadınları tek tek kutlayarak, “Geröekten Dünden Bugüne Kadın Eli Sergisi, gününüzü kutladığınız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yakışır bir sergi olmuş. Bu eserleri, her daim koruyarak, gün yüzünde tutmalıyız. Bu konuda ilçemiz gerçekten çok şanslı çok aktif bir ilçe. Ben tekrar emeği geçen tüm kadınları kutluyorum. Nice 8 Mart’lara” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99