Şan ve Şeref dolu 41 yıl sona erdi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Şan ve Şeref dolu 41 yıl sona erdi

Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis Erdal Tanyıldız, kendisi için yapılan özel törenle emekliye ayrıldı.

41 Yıllık şan ve şeref dolu meslek hayatına Koruma Şube Müdürlüğünde yapılan törenle emekliye ayrılarak sonlandıran Erdal Tanyıldız’ı meslektaşları yalnız bırakmadı. Devlet Büyükleri Koruma Şube Müdürü Timur Uzun’un da katıldığı törene, Koruma Şubeden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Yılmaz’da katıldı.
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Kahvaltılı gerçekleştirilen ve duygusal anların yaşandığı törende bir konuşma yapan Müdür Yardımcısı Yılmaz, “Bugün Erdal Tan kardeşimizin mesleki yaşantısının son günü. Allah ailesiyle kendisine huzurlu bir yaşam nasip etsin inşallah. Düşünün ki uzun yıllar bu meslekte görev yapıyor ve çalışıyorsunuz. Kazasız belasız göreviniz sonlandırıyorsunuz. Bunu yaşamak çok güzel bir duygu olmalı. Umarım sizler ve bizlerde yaşarız. Meslektaşımız Erdal Tanyıldız’a bundan sonraki hayatında mutluluklar diliyorum” dedi.
GÖREV AŞKIYLA HİZMETİNİ YAPTI
Devlet Büyükleri Koruma Şube Müdürü Timur Uzun’da törende, “Bu ülke için fedakârca çalışmış ve hizmet etmiş meslektaşımız Erdal Tanyıldız’a, bundan sonra ki hayatında ailesiyle beraber mutlu olmalarını diliyorum. Emniyet teşkilatımızda görev yaptığı müddetçe her zaman görev aşkıyla yanarak vatanına hizmet emiştir. Bizde aynen kendileri gibi şubemizde mesleklerini aşkla yapan tüm çalışanlarımızla beraber görevimize devam edeceğiz. Ülkemizin huzuru, birliği ve beraberliği için 7/24 bu kutlu görevi devam ettirecek, taşıdığımız bu sorumluluk bayrağını geleceğe taşıyacağız” diyerek duygularını ifade etti.
RABBİM TÜM EMNİYET GÜÇLERİMİZİ KORUSUN
Veda töreninde emekliye ayrılan Tanyıldız’da, “Çok şükür görevimizi tamamlayarak emekliye ayrıldık. Allah bugünleri gösterdi çok şükür. Bu vatan bütün milletindir. Emniyet güçlerimizin devletimizin bekası için son aylarda büyük kararlılıkla teröristlere operasyonlar yapıyor. Rabbim onları korusun. Bizlerin ve milletimizin duası onlarladır. Sizlerin bana karşı göstermiş olduğunuz nazik bu tören için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Koruma Şubeye bağlı diğer birimlerde çalışan polislerin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun korumaları Başpolis Salih Tokatlıoğlu ve Hasan Hüseyin Akgün’de katıldı. Kahvaltı ve törenin ardından Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Yılmaz, emekli olan Erdal Tan’a şilt ve çalışma arkadaşları da saat takdim etti. Çekilen toplu hatıra fotoğrafı sonrası tören son buldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99