Kartepe’de marketler mercek altında - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe’de marketler mercek altında

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İhbarları da değerlendiren zabıta ekipleri marketleri mercek altına aldı. Yapılan denetimlerde ekipler, son kullanma tarihleri geçmiş ürünleri imha etmek üzere el koydu.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler haber merkezine gelen şikayetleri tek tek değerlendiriyor. Önceki gün yapılan denetimde bir markette son kullanma tarihi geçmiş 12 kalem 30 adet ürün tespit edildi. Ekipler, raflarda satışa sunulan son kullanma tarihleri geçmiş ürünleri imha etmek üzere el koydu. Zabıta ekipleri işletme sahibi hakkında da yasal işlem başlattı.

 

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, gıda maddelerinin tüketicilere ulaşmasında satış yapan esnafın uyması gereken kurallar olduğunu hatırlattı. Çelik, bu kapsamda marketlerde satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihlerini de ekipleri aracılığıyla denetlediklerini kaydetti.

 

İlçede faaliyet gösteren market, bakkal ve süpermarket statüsündeki işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerin belirlenen sıklıkla gerçekleştirdiklerini belirten Çelik, “Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışı yapılmamasını sağlamaktayız. Bu konuda esnafımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle taviz verilmeyecektir” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99