KAZIKLI KERVANSARAY’DA SANAT DOLU GÜNLER - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

KAZIKLI KERVANSARAY’DA SANAT DOLU GÜNLER

Bir dönem Kervanları ağırlayan ve Gölcük Belediyesi tarafından aslına uygun restore edilerek sanat merkezi haline gelen Tarihi "Kazıklı Kervansarayı"nda gerçekleştirilen sergi,tiyatro,konser ve seminer gibi organizasyonlar vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor.

Şehrin karmaşasından uzak rahat ve nezih bir ortamda kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüldüğü Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray’ında sanat dolu günler tüm hızıyla devam ediyor. Gölcük Belediyesi Tarihi Kazıklı Kervansaray’ı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi Şehir Tiyatro gösterimlerine de ev sahipliği yapmasıyla Gölcük ve çevresinin Tiyatro eksikliğine cevap veriyor. Aynı zamanda tarih kokan nezih bir ortamda çay ve kahve içerek hoş sohbet imkanı sunan Kazıklı Kervansaray çeşitli İllerden de ziyaretçi akınına uğruyor.

BAŞKAN ELLİBEŞ ’İN GURUR’U ‘’KAZIKLI KERVANSARAY’’.

Bu işin mimarı olan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş;’’16 yy.dan günümüze
gelen ‘’Kazıklı Kervansaray’ını restore etmemizin üç amacı vardı.Birincisi,tarihi ve kültürel mirasımızın korunarak ,gelecek kuşaklara aktarılması noktasında üzerimize düşeni yapmak ve bu bilinci çocuklarımıza,vatandaşlarımıza vermek,ikinci amacımız Kamu kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütlerinin bu miras konusunda daha duyarlı olmalarını sağlamak ve üçüncü olarak ta , ortaya büyük bir emekle çıkarılan Tarihi Kazıklı Kervansaray’ımızın sosyal hayatımızın içinde olan kültürel,sanatsal,eğitimsel etkinlikleriyle halkımıza hizmet için kullanılmasıydı diyerek mutluluğunu dile getiriyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99