DR.İBRAHİM BİLGEN’DEN BAŞİSKELE’DE MOTİVASYON EĞİTİMİ - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

DR.İBRAHİM BİLGEN’DEN BAŞİSKELE’DE MOTİVASYON EĞİTİMİ

Başiskele Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu hizmet içi eğitim seminerlerinin bir yenisi Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. İbrahim Bilgen’in katılımı ile gerçekleşti. Belediye çalışanlarının tamamının katıldığı program Wellborn Otel toplantı salonunda gerçekleşti.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın önemle üzerinde durduğu hizmet içi eğitim seminerleri planlanan program içerisinde devam ediyor. Hizmet içi eğitimlerle hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlandığı Başiskele Belediyesi’nde kişisel gelişim, aile içi iletişim, aidiyet duygusu ve motivasyon eğitimleriyle hizmet kalitesi her geçen gün artıyor. Başiskele Belediyesi’nde tüm personel “Ekip Ruhu” ve “Biz Bilinci” ile hizmet veriyor.

2015 yılı eğitim programları kapsamında düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. İbrahim Bilgen motivasyon, stres yönetimi ve kişilik oluşumu ile ilgili Başiskele Belediyesi Personeline önemli bilgiler aktardı.

Meslek seçiminin çok önemli olduğuna vurgu yapan Dr. İbrahim Bilgen meslek seçiminizi değerleriniz doğrultusunda yaparsanız başarılı olmanız çok yüksektir. Çünkü o meslek içerisinde sürekli motivesinizdir. Motivasyonunuzu bozsalar da o motivasyon doğrultusunda hareket ettiğiniz için stratejileri değiştirebilirsiniz. Önemli olan, hayat değerinizdir. Stratejiniz hedefiniz değişebilir ama değeriniz asla değişmez. Eğer stratejiniz hedefiniz ve değeriniz aynı doğrultudaysa siz bu dünyayı mutlu bir şekilde sonlandırırsınız. Bir tıkanma bir kaçma davranışı oluşursa da siz o hayatın içinde mutsuz olursunuz.” dedi.

Özellikle anne ve babalara seslenen Dr. İbrahim Bilgen “Kişilik özellikleri doğrultusunda belli bir yaştan sonra yapılacak olanlar azdır. 6 yaşına kadar kişiliğin yüzde 80’i gelişmiş olur. O yüzden en büyük sorumluluk anne ve babalarda. Uyum ve belli kurallar içerisinde ama temelde sevginin olduğu bir ilişkinin çocuklar arasında kurulması gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99