NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı: Gerekirse Rusya'ya Saldırırız - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı: Gerekirse Rusya'ya Saldırırız

Rusya'nın ABD ve NATO'yla düşman olmayı tercih ettiğini söyleyen NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı, gerekli görülmesi halinde Rusya'ya saldıracaklarını belirtti.

NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı: Gerekirse Rusya'ya Saldırırız

NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı General Breedlove, ABD Avrupa Komutanlığı (EUCOM) ve NATO'nun Rusya ile savaşmaya hazır olduğunu belirterek, "Gerekirse saldırırız ve galip geliriz" dedi.

"RUSYA, ABD VE NATO'YLA DÜŞMAN OLMAYI TERCİH ETTİ"

Rusya'nın ABD ve NATO ile düşman olmayı tercih ettiğini söyleyen Breedlove, "Bu nedenle Rusya, ABD'ye ve Avrupa'daki müttefiklerimize karşı tehdit oluşturuyor. Uluslararası arenadaki genel kabul görmüş kuralları 'yeniden yazmaya' çalışan Rusya, 'tampon bölge' kurmak için komşu ülkeler üzerindeki tartışılmaz nüfuzunu kullanmayı hedefliyor" açıklamasında bulunan ABD'li general, "Bu bağlamda Rusya, Trans-Atlantik'teki birliğimizi bozmak istiyor" dedi.

"RUSYA BAŞLICA TEHDİT OLARAK BELİRLENMİŞTİ"

Breedlove'ın Ocak ayı sonunda hazırladığı yeni strateji metninde, Rusya başlıca tehdit olarak belirlenmiş ve gerekçe olarak da, "Rusya'nın Avrupa'daki komşuların egemenliğine yönelik saygısızlığı, Arktika'da askeri gücünü artırması ve başta Suriye olmak üzere EUCOM'un sorumluluk alanındaki gerçekleştirdiği eylemler" gösterilmişti.

"RUSYA MÜTTEFİKLERİMİZE MEYDAN OKUYOR"

Strateji metninde, "Rusya, çeşitli bölgelerdeki müttefiklerimize ve ortaklarımıza meydan okuyor. Bu küresel bir sorun ve küresel tepki gerektiriyor" denmişti. KAYNAK HABERLER.COM

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99