Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nden Başkan Üzülmez’e ziyaret - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nden Başkan Üzülmez’e ziyaret

İnşaat sektörünün seçkin ve önemli aktörlerini bünyesinde buluşturan ve sektörü geliştirerek sorunlarına çözümler üretmeyi amaçlayan (KYMD) Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nin Başkanı Zekai İren, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

‘YANLIŞ ALGILARIMIZI DEĞİŞTİRMEMİZ GEREK,

DÜZENLEMEMİZ GEREKEN ÇOK MEVZUAT VAR’
Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri; Başkan Yrd. Ulaş Erenkaya, Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Oğuzhan Keleş, Abdullah Üstübi, Ceyhan Çağlayan, Faruk Mamik, Köksal Söğüt, Özcan Sever, Volkan Kavşut’un da yer aldığı ziyarette Başkan İren, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nin kuruluş amaçları ve projeleri üzerine bilgiler verdi. Oluşturduğu katma değer ve istihdam olanaklarıyla Türkiye ekonomisi için adeta kaldıraç görevini üstlenen inşaat sektöründe yaşanan sorunları çözmek adına kararlı, güçlü, dinamik, kurumsal ve profesyonel bir yapıyla yola çıktıklarını ifade eden Başkan İren, “İnşaat, ülkemizin lokomotifi olan bir sektör. Ancak sektör olarak almamız gereken çok yol, aşmamız gereken çok engel, değiştirmemiz gereken yanlış algılar, düzenlememiz gereken çok mevzuat var.” Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir yapı stoku bırakmak için güç birliği yaptık. Kocaeli Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası paydaşlarımızla Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği ev sahipliğinde kentsel dönüşüm ve imarda yapılaşma çalıştayı düzenledik.
Bu amacın gerçekleşmesinde sizlerin destekleri çok kıymetli. Temennimiz şudur ki; dağ ve göl turizmi potansiyeli nedeniyle önümüzdeki günlerde nüfusunun daha da artacağı öngörülen Kartepemizin mimarisinde, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nin değerli müteahhitlerinin de imzasının olması” ifadelerine yer verdi.
BAŞKAN ÜZÜLMEZ’DEN TAM DESTEK
Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nin çok önemli bir oluşum olduğunu söyleyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, derneğin çalışmalarına tam destek vereceğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99