Kartepe’de marketlerin ruhsat denetimleri tamamlandı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe’de marketlerin ruhsat denetimleri tamamlandı

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, işletme ruhsat denetimleri kapsamında ilçede faaliyet gösteren marketlerin denetimlerini tamamladı.

Kartepe ilçesinde 2016 yılı itibarıyla ilçede faaliyet gösteren meslek gruplarına yönelik işletme ruhsat denetimleri aralıksız sürüyor. Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri farklı iş kollarındaki denetimler kapsamında ilçedeki 59 marketi tek tek denetim ve kontrolden geçirdi.
Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ilçedeki ticaretin canlanması, esnafın korunması ve rekabet ortamının sağlanması adına hassasiyeti çerçevesinde çalışmalar içinde bulunduklarını belirten Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, “Belediye ekiplerimiz yaptığı ruhsat denetimlerinde işletmeleri yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirmektedir. Market iş kolunda faaliyet gösteren işyerlerini kapsayan işletme ruhsat denetimlerinde ekiplerimiz 1adet ruhsatsız işletme ve 3 adet iş yerinde ise adres değişikliğinin olduğunu tespit etti” dedi.
Denetimlerde belediye ekipleri, işyerlerinde yapılan rutin kontrollerde, işyeri ruhsatı, tarihi geçmiş ürün dolabı, vergi levhası, esnaf sicil kaydı ve ticaret odası kaydı, metrekare artışlarında herhangi bir değişikliğin olup olmadığı tespitlerinde bulundu. Ruhsatsız ve adres değişikliği yapan işyerlerine tutanak tutan ekipler, işletmelerin ruhsat almaları için süre verdi.
Begeç, işletmelere yönelik ruhsat denetimlerinin diğer iş kollarında da devam edeceğini belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99