Kemal Kılıçdaroğlu Hakkında Suç Duyrusunda Bulunacak - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kemal Kılıçdaroğlu Hakkında Suç Duyrusunda Bulunacak

Çöp Yakma Tesisi için yer aradıklarını açıklayan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Bunun için Gebze-İzmit arasında 500 dönüm yer aranmaktadır” açıklamasında bulundu. Ceyhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Terörle mücadelemiz devam etmektedir. Bugün terörde sona doğru yaklaşılmaktadır. Terörün bitmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Satın alınmış kiralık katillerinde sonu getirilmektedir. Bir çok ülke tarafından desteklenen terörde keskin nişancılar kiralanmıştır. Nerde terör varsa nerede hendek varsa en ufak taviz verilmeden sonuçlandırılacaktır. Diğer yandan Başbakanımız Cuma günü bölgeye gitmiştir” dedi.

 

ESNAFLARIN BORÇLARI ÖTELENİYOR
Silahlı mücadelenin son bulması sonrasında şehirlerin yeniden imarına başlanacaktır diyen Başkan Ceyhan “On ayaklı çalışma başlatılacaktır. Kamu düzeninden vaz geçilmeyecektir. O bölgelerde ekonominin güçlenmesi için çeşitli katkılar hazırlandı. Esnafların borçları ertelenecektir. Bu adımlar hızla atılacaktır. Esnafımız zorluk içerisinde olduğunu biliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

TERÖR BİTECEKTİR
Şehirlerim imarı konusunda yıkılmış görüntüler ortadan kaldırılacaktır diyen Ceyhan “Tarihi dokuların korunarak yeniden imar edilecektir. Mirasa sahip çıkacaktır. Bu bahar ve yazda terör bitmiş olacaktır. Daha güzel olacaktır. Devletimiz ve milletimiz ülkemize göz dikenlere prim vermeyecektir. Mücadele sonuna kadar devam edecektir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların şefaatleri için dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KİBİR YOK
Yönetim kurulu olarak birinci yılımızı doldurduk diyen İl Başkanı Ceyhan “7 Şubat 2015’den bu zamana bir yıl geride kaldı. İki genel seçim, iki miting, Cumhurbaşkanımızın gelişi programları yapıldı. 7 Haziran seçimlerinin hüznü 1 Kasım seçimlerinin sevincini yaşadık. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz tarafından verilen uyarı 1 Kasım seçimlerinde yüzde 56.5 ile aldığımızın sonucudur. Seçimleri aldık diye kibrini ve şımarıklığını yaşamayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

 

HER YERE GİDİYORUZ
Milletimizin verdiği mesajı unutmadan çalışmaya devam ettiklerini belirten Ceyhan “Bir daha seçim olmayacakmış gibi bir durum yoktur. STK ile görüşmelerimiz devam ediyoruz. 2016 planlaması çerçevesinde ziyaretlerimiz devam edecektir. STK ziyaret ederek kent için neler yapacağımızı görüşmekteyiz. Minibüsçüler Odası’nı ziyaret edeceğiz. Sorun var diye bir yere gitmezlik etmiyoruz diye bir şey yoktur. Her yere gidiyoruz” dedi.

 

11 DEFA BİRİNCİ
Teşkilat Performans Sistemi’nde 12 aydır 11 defa birinci olduk diyen Ceyhan “81 vilayet arasında birinci olduk. Verilen görevleri eksiksiz bir şekilde yapılmıştır. Bunun gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bun ayda ocak ayında da birinci olduk. Bu gayretlerimiz devam edecektir. Yerel yönetimlerin hizmetleri gereken desteği vermek için ziyaret ediyoruz. Mart ayı danışmalarımızı ilçe ve il danışma meclisleri değişmiştir. Belediye başkanlarının sunumları ve projeleri hemde eksikliler masaya yatırılacaktır” açıklamasında bulundu.

ÜYE GÜNCELLEMESİ
2019 yılına giderken belediye başkanlarının projelerinin nelerin yapılıp yapılamadığına bakacağız diyen Ceyhan “Ankara’da yol haritasını aldığımız toplantıya katıldık. Ramazan ayına kadar Nisan-Mayıs ayına kadar Kocaeli’de 250 binden fazla üyemiz vardır. Üyelerimizin güncelleştirmesi yapılacaktır. Üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Teşkilatlarımızın durumuna bakacağız. En önemli görevlerden biri de budur” şeklinde konuştu.

 

KILIÇDAROĞLU’NA SUÇ DUYURUSU
Danışma meclislerinin formatı değişiyor diyen Ceyhan “Bu hafta içerisinde detayları belli olacaktır. Daraltılmış ve genişletilmiş formatta olacaktır. Daraltılmış danışma meclislerinde daha dar kadrolar ile yapılacaktır. Soru cevap şeklinde olacaktır. Basına kapalı olacaktır. Cumhurbaşkanımıza hakaretten dolayı açılan davalar vardır. Bu tavrı destekliyoruz. Bu hafta içerisinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu suç duyurusunda bulunacağım. Siyasi figür değildir. Devleti temsil eden dünya lideridir. Her hakaret millete ve devlete yapılmıştır” açıklamasında bulundu.

 

500 DÖNÜM YER
Kılıçdaroğlu’nun sözleri devlete ve millete yapılmıştır diyen İl Başkanı Ceyhan “Ondan dolayı Sarıbay’ın açıklaması manasıdır. Kent sorunları masaya yatırdığımız toplantı yapıldı. Bakan Fikri Işık başkanlığında olmuştur. Çöp Yakma Tesisi arayışlarında sona doğru gelmek istiyoruz. Kocaeli’nin çöp depolama alanı daralmıştır. Dilovası depolaması bir yılı kaldı. İZAYDAŞ’ta 2.5 yıl kalmıştır. Kocaeli’de 2-3 yıl içerisinde sorunlarla karşı karşıya kalacaktır. Depolamayı nerede yapacağız tartışmasına gireceğiz. Yüzde 90 seviyesinde yakılacaktır. 400-500 dönüm arazi aranmaktadır” şeklinde konuştu.

 

GEBZE-İZMİT ARASI
Bunu yeri hakkında Gebze – İzmit arasında yer aranmaktadır diyen Ceyhan “Büyükşehir Belediyesi alternatif arıyoruz. Körfez-Derince ve İzmit arasında aramaktadır. Yerin altın yapılacak bir tesis değildir. Tesis hakkında kamuoyu ile bilgilendirme yapılacaktır. TOKİ arasında devir teslim görüşmeleri devam ediyoruz. Doğu Kışla ve Derince Askeri Hastanelerin arsaların devri görüşmeleri devam ediyor” dedi.

 

ULAŞIM SORUNU
Güney yan yolu projemiz vardır diyen Ceyhan “Kente daha az zarar vermesi yönünde daha güneye kayması noktasında çalışıyoruz. Kentlere en az zarar verecek şekliyle yapılacaktır. Büyükşehir yeni otobüsleri devreye almıştır. Minibüsçülerle toplantılar yapıldı. Büyükşehir Belediyesi kooperatifin araçlarını kiralayarak ulaşım tek elden yürütülecektir. Teknik detaylar üzerinde çalışılıyor. Daha kaliteli, daha ekonomik ve daha sürdürülebilir bir ulaşım sağlanacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

 

ZEYBEK’İN İSTİFASI
Millet tarafından anketlerde en fazla ulaşımdan şikayet ediliyordu diyen Ceyhan “Önemli bir şekilde bu şikayet azalacaktır. İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek’in istifa gündeme gelmiştir. Kendi rızası ve kendi isteği ile görevinden ayrılmıştır. Ailesine ve kızına vakit ayırmak için görevinden ayrılmıştır. Kendisinden memnun olmamıza rağmen böyle bir karar almıştır. İstifalar genel merkez kadın kolları genel başkanlığına verilmiştir” dedi.

 

KADIN KOLLARI SÜRECİ
Zeybek’in istifasına Kadın Kolları Genel Başkanlığımız olur vermiştir diyen Ceyhan “15 yıldır parti içerisinde çok önemli görevler yapmıştır. Hanımlığı ile herkese örnek olmuştur. Partimizin her zaman yanında olacaktır. Her zaman birlikte olacağız. Bundan sonra Genel Merkez Kadın Kolları bir heyet oluşturacaktır. Bu işi yapabilirim diyen herkesin cvleri alınacaktır. Başvurular bu hafta sonuna kadar alınacaktır. Genel merkez kadın kolları başkanlığına gönderilecek. Yapılacak olan değerlendirme sonrasında atama yapılacaktır. Bu ay içerisinde bu süreç bitirilecektir. Perşembe günü kendileriyle görüşme yapıldı. Emine Okanalp Başkan Vekili olarak sürece devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99